Kolay Lif Yapımı

Örgü işleyenler için oldukça basit bir yöntem olan kolay lif modeli hem model olarak güzel bir görüntü ortaya çıkarıyor hem de sizi yormadan bitirebilirsiniz. 

Lif modellerinde yeni başlayanlar genellikle kolay örülebilecek olanları seçmektedir. Kolay lif modelini hemen bitirip kullanabilirsiniz. Ayrıca çeyizinizde de çeşit olarak fazla lif modelinin olmasını istiyorsanız kolay lif modelini kendiniz işleyip çeyizinize ekleyebilirsiniz. Kolay lif modeli yapmak için 3 renk ip ve 7 numara tığa ihtiyacınız var.

Kolay lif Yapımı Aşamaları;

İlk olarak 5 tane üst üste fıstık yapın. Fıstıkları yaparken 3 ya da 4 lü dolgu yapın. Daha sonra ise ilk iki fıstık arasında ki yuvayı atlayıp bir sonraki yuvaya batırıp bir fıstık daha yapın.

İkinci aşamada elde ettiğiniz görüntü kutu tekniği ile yaptığınız 4 e 4 şeklinde bir fıstık olacaktır.

Üçüncü aşamada ise bitirdiğiniz dörde dört fıstığın etrafını seçtiğiniz renkli iple çevreleyin. Bunu yaparken yine fıstık tekniği ile yapın. Tüm etrafını yapın ve diğer renk ipe geçin.

Dördüncü aşamada ise karenin diğer kenarına üçüncü renk ipinizle üçüncü aşamada yaptığınız işlemi dört fıstık olacak şekilde yapın.

Beşinci aşamada ilk dört aşamada yaptıklarınızı diğer parça için uygulayın. Daha sonra elde ettiğiniz bu iki parçayı fıstık ptırcıkları ile birbirine bağlayın.

Son olarak elinizde 8 kenarlı bir lif oluşacaktır. Ortasına ise kendi yaptığınız ya da hazır aldığınız bir çiçeği ekleyebilirsiniz. Bu lif modelini kolayca hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken püf nokta fıstık sayısı ve birleştirmelerin nasıl yapılması gerektiğidir.

Kolay Lif Yapımı Videolu Anlatım

Kolay  lif yapımının detaylı anlatımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Video ve lif modeli örneği sahibi Sibel ÖZTÜRK hanıma teşekkür ederiz. Videodan Sibel ÖZTÜRK’ün kanalına ulaşıp abone olabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ