Dudak Üstü Tüylerden Kurtulma

Dudak Üstü Tüylerden Kurtulma

Kadınların en fazla sorun yaşadığı konulardan biri olan dudak üstü tüylerinden kurtulma için doğal yöntemleri sizler için derledik.

Kıllar, tüyler kadınların sorun yaşadığı konulardan biridir. Bakımlı kadınların çoğu vücudunun kılsız ve tüysüz olmasını ister. Hormonlar çalıştıkta vücudunuzda kıllar çıkacaktır. Kıllardan veya tüylerden tamamen kurtulmak gibi bir bir durum söz konusu değildir. Sadece daha az ve daha geç çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yüzde en fazla tüy çıkan ve rahatsız eden kısım dudak üstü bölgesidir. Dudak üstü bölgesininde yer alan tüylerden kurtulmak için aşağıda yer alan doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Dudak Üstü Tüylerden Kurtulma

  • Bir adet yumurtanın akını mısır unu ve şekerle karıştırın. Daha sonra ise macun kıvamına geldiğinde dudak üstüne sürüp bir süre bekleyip temizleyin. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.
  • Bir kap içerisinde bir yemek kaşığı yoğurt, nohut unu ve zerdeçalı karıştırıp macun haline getirin. Daha sonra dudak üstüne sürüp bekleyin. Yıkamadan önce hafif masaj yaparak temizleyin.
  • Bir yemek kaşığı sütü ve yarım yemek kaşığı toz zerdeçalı karıştırıp macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra ise dudak üstünüze dürüp bekletin. En sonda yıkamadan peeling yaparak temizleyin.
  • Şeker ve limonu ocakta kaynatıp pişirip macun haline getirip doğal bir ağda elde edebilirsiniz. Doğal ağda yukarıda yer alan yöntemlere göre normal ağda da olduğu gibi acı vericidir.
  • Tüm bu yöntemleri uyguladığınızda eğer cildinizde tahriş veya kızarıklık var ise tekrarlamayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ