Düğmeler ile Kendin Yap Proje Fikirleri

Düğmeler ile Kendin Yap Proje Fikirleri

  Dikiş kutunuzda uzun zamandır bekleyen ve kullanmadığınız düğmeleri kullanarak eğlenceli şekiller, hayvan figürleri veya dekorasyon için yaratıcı aksesuarlar elde edebilirsiniz. Son zamanlarda el emeği ile yapılan eşyalara verilen değer artmıştır. Sizlerde el becerilerinizi kullanarak evinize değer katabilirsiniz. Şimdi sizlere düğmeler ile kendin yap proje fikirleri sunacağız. Bu örnekleri inceleyerek fikir elde edebilir, sizlerde bir veya birkaçını uygulayabilirsiniz.

  • Büyüklü, küçüklü renkli düğmeleri kullanarak eviniz için şık bir tablo yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan ilk materyal ise a4 kağıdıdır. A4 kağıdı üzerine öncelikle beyaz büyüklü küçüklü düğmeleri kullanarak iki tane bulut yapınız. Daha sonra ise yarım ay şeklinde renkli düğmeleri kullanarak sıralayınız. Böylelikle şirin bir gökkuşağına sahip olursunuz. Yapmış olduğunuz çalışmayı çerçeveledikten sonra ister yatak odasında, ister holde isterseniz de salonda dekor amaçlı kullanabilirsiniz.
  • Yine düğmeleri kullanarak hayvan figürleri elde edebilirsiniz. A4 kağıdı üzerine öncelikle yapmak istediğiniz hayvanı çiziniz. Bu kelebek olabilir, kuş veya baykuş olabilir. Daha sonra ise renkli düğmeleri kullanarak şeklini ortaya çıkarınız.
  • Renkli düğmeleri kullanarak şık bir fotoğraf çerçevesi elde edebilirsiniz. Bu oldukça basittir. Öncelikle çerçevenin arkası için kalın mukavva kullanınız. Fotoğrafı koyacağınız alanı kalemle çiziniz. Ardından kenar kısımlarını renkli düğmeler ile süsleyiniz. Dilerseniz tek renk veya tek ton da tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ