Düğümlenmiş Kolye Nasıl Açılır?

Düğümlenmiş Kolye Nasıl Açılır?

Kadınların küçük sorunları bazen onların canını fazlasıyla sıkabilir, neredeyse tüm günün kötü geçmesine bile sebep olabilir. Çantanızın bir köşesine attığınız ya da özel kutularında bir arada tuttuğunuz; özellikle ince zincirli kolyelerinizi takmak istediğinizde bir bakarsınız ki düğüm düğüm olmuşlar, birbirlerinin içine geçmişler. İşiniz aceleyse sizi sinirlendirecek kadar büyük bir problem haline gelen bu küçücük düğümleri kolayca açabileceğinizi biliyor muydunuz? Karışan kolye nasıl çözülür gelin birlikte bakalım.

karisan-kolye-nasil-acilir-3

Boynunuzdan çıkarıp öylece attığınız zincir kolyeleriniz zaman zaman birbirine dolanır, düğümlenir. Başınıza böyle bir durum geldiğinde yapmanız gereken oldukça basit bir işlem var. Bir tabağın içine kolyelerinizi koyup üzerine talk pudrası dökün. Pudranın içinde kolyelerinizi biraz daha karıştırın, zincirlerlerin iyice pudraya bulaşmasını sağlayın. Kolyenizi elinize alıp biraz kurcalayın, göreceksiniz ne kadar karışıklık ve düğüm varsa çok kısa sürede, kolayca açılacaktır hanımlar. İşinizin acele olduğu zamanlarda bu uygulamayla 2-3 dakika içinde kolyenize boynunuza takmış olacaksınız.

karisan-kolye-nasil-acilir-2

Her kadın gibi herkesin başına gelebilecek bu ufak sorunu çözmenin başka bir yolu da şöyle hanımlar: Karmakarışık olan ve ara ara düğümlenmiş kolyenizi düz bir zemin üzerine yayıp ucu sivri bir eşya ile kolyenin düğüm olan yerlerini kurcalayın. Kullanacağınız eşya; şiş, kalem veya ince bir tornavida olabilir. Bu tamamen elinizin altında bulunan en yakın eşya ile uygulayabileceğiniz bir yöntem. Eşyanın sivri ucunu kolyenin düğümleri üzerinde gezdirip düğümlerin genişlemesini sağlayabilirsiniz. Ardından parmaklarınızın yardımıyla açıkta kalan uçları düğümlerin içinden geçirerek kolyenizdeki sorunu çözmüş olursunuz.

karisan-kolye-nasil-acilir-1

Bir diğer kolye düğümü açma yöntemi de kolyeyi yağlı kağıt üzerine koyup üzerinden zeytinyağı gezdirmektir. Birkaç damla zeytinyağı kolyenizde oluşan karışıklık ve düğümleri kısa sürede çözmenize yardım edecektir.

Dekorasyon kategorimizde eviniz için aradığınız yeni fikirler ve pratik bilgilere bu linki tıklayarak ulaşabilir, farklı kategorilerdeki yazılarımızı da takip edebilirsiniz hanımlar.

karisan-kolye-nasil-acilir-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ