Canım Anne

Duygu Kavramları Boyama Çalışma Sayfaları

Duygu Kavramları Boyama Çalışma Sayfaları

Çocuklara duygu kavramlarını öğretebilmek için resimli duygu kavramları boyama çalışma sayfalarını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Gün içerisinde ve hayat boyunca yaşadığımız duyguları ifade edebilmek için duygu kavramlarını kullanırız. Mimikler ve jestler ile yansıttığımız duygu kavramları bizi en iyi şekilde anlatmaktadır. Okul öncesi çocuklara temel eğitim verirken duygu kavramları ilk öğretilen bilgiler arasında yer alır. Aslında çoğu çocuk bebeklikten itibaren çevresini gözlemleyerek duygu kavramlarını farkında olmadan uygular.

Ağlamak, gülmek, kızmak, sinirlenmek, kırılmak, hayal kırıklığına uğramak, umutlanmak ve daha fazla duyguyu okul öncesi eğitimde çocuklara öğretmek gerekir. Herhangi bir olay karşısında doğru tepkiyi verebilmesi için duygu kavramlarını doğru bilmesi önemlidir. Bu yüzden hem okulda hem de evde aile tarafından eğlenceli şekilde bu kavramların öğretilmesi gerekmektedir.

Okul öncesi öğretmenlerin çocuklara hem oyunlar hem de boyama yaparak öğretebilecekleri duygu kavramları daha akılda kalıcı olacaktır. Okul öncesi eğitimde sayısal bilgilerden çok temel eğitimler verilmektedir. Bu nedenler okula hazırlanma aşaması olarak bilinmektedir. Okul öncesi eğitimde duygu kavramlarını öğretmek amacıyla boyamadan, şekillerden yararlanabilirsiniz.

Duygu Kavramları Boyama Çalışma Sayfaları

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi