Cilde Buhar Bakımı Nasıl Yapılır ?

Cilde Buhar Bakımı Nasıl Yapılır ?

Cildimiz, güzelliğimiz nasıl önemli her daim temiz bir cilt tüm hanımların istediği özen gösterdiği cilt bakımı ile başlar. Cilde buhar bakımı nasıl yapılır. Sorusuna cevap veriyoruz. Güzellik merkezlerini tercih edenler. Evde kendimizde güzel bir cilt için dokunuşlar yapabiliriz.

Siyah noktalar gözeneklerin tıkanmasıyla oluşan, bir sorundur. Hava kirliliği yaşam şartları ve temizlenmeyen makyaj kalıntıların cildimize zararı oldukça fazla olmaktadır.

Güzel parlayan bir cilt ilk olarak temiz olmaktan geçiyor. Biz hanımlar olarak ne kadar düzenli cilt bakımı yapıyoruz. Ben dahil olmakla çok nadir. Arada sırada gibi durumlar ama evimizde mutlaka cilt bakımı yapalım. İlk olarak gözenekleri açmaktan geçiyor buhar bakımını bende denedim ve evimizde kolayca yapabilirsiniz. Tabiki detayları önemli sıcak olacağı için yakın mesafe buhar yüzümüzü yakabilir bunlara dikkat etmekte çok fayda var. Cildimiz hassas ve cilt problemleri yaşıyorsanız. Uzman yardımı almadan denemeyin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cildimize Buhar Bakımı Tarifi 

Sıcak su dolu kabın içine cildinize uygun yağları damlatın ve cildinize buhar banyosu yaptırın. Başınızı suyun 30 santim yukarda tutmaya çalışın ve kafanızı bir havlu ile örtün. Gözlerinizi kapayın ve yavaşça buharı çekin. Çok yaklaşmaktan kaçının, cildiniz yana bilir tahriş olabilir. Bu şekilde 10 dakika kalın ve tonik ile temizleyin güzel nemlendirelim.

Kuru Ciltler İçin: 2 damla limon, 3 damla menekşe yağı

Yağlı Ciltler İçin: 3 damla ardıç yağı, 2 damla bergamot yağı, ekleye bilirsiniz.

Normal Ve Karma Ciltler İçin: 2 damla mimoza 3 damla sardunya yağı ekleye bilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ