Canım Anne

Düzenli Bir Ev için Yaratıcı Fikirler

Düzenli Bir Ev için Yaratıcı Fikirler

Hangimiz düzenli bir evi olsun istemez ki? Evinizde bir şey aradığınızda onu son bıraktığınız yerde bulacağınız bir evi hayal etmek bile çok keyifli doğrusu. Ancak siz ne kadar düzenli olursanız olun, aile fertlerinden biri bile bu konuya sizin kadar önem vermiyorsa işiniz var demektir. O halde evin sizi daha çok ilgilendiren alanlarında pratik çözümlerle işinizi kolaylaştırmaya başlamaya ne dersiniz? Ufak ama hayat kurtaran detaylarla aradığınızda bulamadığınız eşyalarınızı derleyip toparlamaya başlayalım dilerseniz. Vereceğimiz ilginç fikirler, uygulaması gayet basit ve zahmet istemeyen küçük incelikler.

*Kıyafetlerinizi süsleyen takılarınızı bir arada tutmanın en kolay yolu, kullanmadığınız buz kalıplarını değerlendirmekten geçiyor. Banyoda ya da yatak odanızdaki çekmecenin bir bölümüne buz kalıplarını yerleştirip takılarınızı da onların içine koyabilirsiniz.

*Aynı sistemin bir benzerini makyaj malzemeleriniz için de kullanabilirsiniz. Makyaj malzemeleri daha hacimli eşyalar olduğundan buz her yerden kolayca bulabileceğiniz küçük plastik sepetler daha çok işinize yarayacaktır.

*Yataklarda yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimin takım olarak kullanmayı sevenlerdeniz bu fikrimiz sizin için hanımlar. nevresim, çarşaf ve yastık kılıfını güzelce katlayıp başka bir yastık kılıfının içine yerleştirin. Böylece siz dahil tüm aile fertleri ortalığı karıştırmadan yatak takımlarını bir arada bulabileceklerdir.

*Banyolarda en çok yer kaplayan malzemelerin başında her yer için ayrı bir işlevi olan temizleme maddeleridir. Dolabınız da yeterli değilse bu malzemeler sürekli elinizin altına gelir, aradığınızı kolayca bulamazsınız. Cepli dolap askıları temizlik malzemelerinizi bir arada tutmak için en pratik çözüm olabilir.

*Dolap içi cepli askılar mutfak dolaplarınızda da kurtarıcınız olmaya aday. Az kullandığınız ama atmak da istemediğiniz, yer kaplayan mutfak gereçlerinizi bu şeffaf askılara yerleştirebilirsiniz.

*Tel tokalarınız, cımbız, tırnak makası, törpü gibi kaybolmaya yatkın küçük metal gereçlerinizi banyo dolabınıza takacağınız mıknatıslı bir şerit yardımıyla toparlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ