Ebruli İpten Şal Örnekleri

 Giydiğimiz kıyafetler, kombineler kadar onlara eşlik eden aksesuar ve tamamlayıcı kıyafetlerde bir o kadar önem taşımaktadır. Bunların birbiri ile uyum içinde olması ve birbirini tamamlaması gerekir. Aksesuarların hazır olarak alınanları olduğu gibi el emeği, göz nuru örgü aksesuar ve tamamlayıcı kıyafet modelleri de mevcuttur. Özellikle son dönemlerde örgü parçalara olan düşkünlük giderek artmaktadır. Örgünün vermiş olduğu şıklık ve zarafet yaz kış sizinde kombinelerinizi süsleyebilir. Hem kombine tamamlayıcı hem de aksesuar olarak kullanılan örgü şallar da son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmeye başlamıştır.

   El örgüsü şallar tek renk olarak örülenleri olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanılarak oluşturulduğu modeller de vardır. Bütün olarak örülen modelleri olduğu gibi parçaların birleştirilmesi ile veya motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller de mevcuttur. Şalları bütün şekilde örmek zor olacağından daha çok motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller daha çok tercih edilmektedir.

Şalların kış aylarında kullanabileceğiniz kalın iplikler ile örülen modelleri olduğu gibi ince iplikler ile örülen yazlık modelleri de vardır. Şiş ile örülen modeller olduğu gibi tığ işi örgü modelleri de vardır. Siz hangi alanda daha iyiyseniz onu tercih edebilirsiniz. Örgü şalların günlük kullanıma uygun spor modelleri olduğu gibi aynı zamanda özel davetler de rahatlıkla kullanabileceğiniz klasik modelleri de vardır.

El örgüsü şalların yeni modellerinde biri de ebruli iplikler ile örülen modelleridir. Ebruli iple örülen şallar son zamanlarda sıklıkla kullanılan modeller arasındadır. Ebruli iple örülen şallar daha .ok motiflerin birleştirilmesi ile oluşmaktadır.

  Ebruli iple örülen motifli şal yapımı nasıl olduğunu merak ediyorsanız sizde sitemizdeki görselleri takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ