Egzersiz Yapanların Mutlaka Tüketmesi Gereken Besinler

Egzersiz Yapanların Mutlaka Tüketmesi Gereken Besinler

 Formda kalmak için elbette ki egzersiz yapmanızda büyük yarar vardır. Yaptığınız egzersizlerin daha etkili ve istediğiniz sonuca daha kısa sürede ulaşmak isterseniz bazı besinleri tüketerek buna rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

blank

Doğru şekilde beslenerek vücudunuzun ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilir aynı zamanda yapmış olduğunuz egzersizlerden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

  Egzersiz yaparken tüketmeniz gereken bazı besinler şunlardır:

. Yulaf: Karbonhidratlar spor oyunca ihtiyacınız olan glikozu karşılar. Yulafın içerisinde bulunan karbonhidrat size spor sırasında daha fazla enerji verecektir. Kaslarınızın daha iyi çalışması için yardımcı olacaktır.

. Kahve: Egzersize başlamadan 1 saat önce eğer kahve içip başlarsanız daha uzun süre egzersiz yapabilir ve daha dayanıklı olursunuz. Ayrıca egzersiz sonrasındaki kramp ve kasılmaları da size unutturmaya yardımcı olacaktır.blank

. Badem: Badem sizin spor sırasında serbest kalan zararlı radikallerden korumaktadır. E vitamini ve folik asit açısından faydalı olan badem size spor sırasında oldukça iyi gelecektir. Serbest kalan zararlı radikallerden büyük oranda koruyacaktır.

. Kuru üzüm: Artık enerjinizi artırmak için hazır içeceklere ihtiyacınız olmayacak çünkü enerji artırmak için en iyi besinlerden biri olan üzümü her gün tüketirseniz ne kadar enerjik olduğunuzu fark edeceksiniz.blank

. Su: Spor sırasında veya spor sonrasında enerji içeceği içmek yerine su içmeyi tercih ediniz. Vücudumuzun en büyük ihtiyaçlarından biri olan suyu düzenli tüketirseniz eğer size yeterince enerji sağladığını fark edeceksiniz.

. Somon: Direnç egzersizleri yapıyorsanız gücünüz ve enerjinizi artırmak için en iyi besinlerden biri somon balığıdır. Haftada birkaç kez tüketerek farkını anlayabilirsiniz.

blank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. Domates suyu: Bir saat ve daha fazla koşuyorsanız eğer fazlasıyla sodyum ve potasyum kaybedersiniz. Kaybettiğiniz bu besinleri yerine koymak için en iyi çözüm domates suyudur.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ