El Örgüsü Çocuk Hırkaları

Örgü çok eski zamanlardan beridir hayatımızda var olan günümüze kadar gelmiş olan el emeği ürünlerden biridir. Farklı örnekler, modeller ve ipler ile günümüzde yeniden hayat bulmuş ve eski ile yeninin birleşmesi ile beraber ortaya harika parçalar çıkmıştır. Kadınlar kendileri için örgü parçalar yaptıkları kadar çocukları ve eşleri içinde özenle, emek vererek yapmaktadır. El emeği ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden de hazır alınan ürünlerden çok daha fazla kıymetlidir.

El Örgüsü Çocuk Hırkaları

Çocuklar için birçok örgü parça modeli mevcuttur. El örgüsünden hırkalar, kazaklar, yelekler, patikler, atkı ve bere takımlar ve daha nice model ve parça mevcuttur.

Çocuk hırka modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk olarak yapılanları olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modeller de vardır. Aynı zamanda ebruli iplik seçilerek yapılan modeller de mevcuttur. Erkek çocukları için hırka örerken genellikle mavi, krem, beyaz, lacivert, siyah, turkuaz ve kahve tonları daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Kız çocuk hırkalarında ise daha çok pembe, pudra, krem, beyaz gibi tonlar daha ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Hırkayı ördüğünüz renkler kadar ipinizin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Yapmış olduğunuzun ürünün iyi ve kaliteli gözükmesi için kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz.

REKLAM ALANI

El örgüsü hırkaları hazır hırkalardan çok daha fazla sıcak tuttuğu ve daha şık göründüğü için anneler tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Çocuk hırkaları genellikle şiş ile örülse de tığ işi örgü ile yapılanları da vardır. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ