Motifli Atkı Modelleri

Motifli Atkı Modelleri

Soğuk kış günlerinin gelmesi ile birlikte atkı ve berelere olan ihtiyaçta artmıştır. Atkılar soğuktan koruduğu kadar kış aylarının kombinelerine de oldukça renk katmaktadır. Atkıların hazır olarak alınanları olduğu gibi aynı zamanda el örgüsü ile yapılan modelleri de vardır. El emeği ile yapılan ürün ve parçaların giderek değerlenmesinden dolayı örgü atkılara olan ilgi ve rağbette artmıştır. El emeği ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden bazı bayanlar farklılığı sevdiği için el örgüsü ürünlere de oldukça düşkündürler.

Motifli Atkı Modelleri

Atkı modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Atkılarınızı kıyafet ve kombinelerinize uygun olarak yapıp şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Atkıların tek renk örülenleri olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modeller de vardır. Ördüğünüz atkının rengi kadar ipinin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Kullanırken tüylenmesini ve çabuk yıpranmasını istemiyorsanız mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz. Bu sayede yapmış olduğunuz parçadan daha memnun olursunuz ve daha kullanışlı olmasını sağlamış olursunuz. Aynı zamanda ebruli renkleri de kullanarak şık modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Atkıların şiş ile örülenleri olduğu gibi tığ işi örgü ile örülenleri de vardır. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercih edebilirsiniz.

Günümüzde motifli yapılan el örgüsü ürünler oldukça çoğalmıştır. Motiflerin birleştirilmesi yöntemi ile yapılan yelekler, hırkalar, kazaklardan sonra motifli atkılar da ortaya çıkmıştır.

Motifli atkılar bu seneye damgasını vuracak gibi gözüküyor. Sizde motif motif yapıp daha sonra bunları birleştirerek harika atkılar ortaya çıkarabilirsiniz. Motifleri ayrı renklerde yapabileceğiniz gibi tek renk olarak da yapmanız mümkündür. Motifli atkılar tığ işi örgü ile yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ