El Örgüsü Kız Çocuk Hırka Modelleri

   El emeği, göz nuru ile yapılan parçalar hiç şüphesiz ki hazır ürünlere göre daha değerli ve kıymetlidir. El emeği ürünlere olan düşkünlük son zamanlarda hızla artmaktadır. El örgüsü ürünlerin çeşitliliğinin fazla olması ve kullanışlı olması açısından fazlaca tercih edilemeye başlamıştır. El örgüsü ile yapılmış kazaklar, bereler, yelekler, hırkalar ve daha bir sürü değişik modeller mevcuttur. Kadınlar kendileri için örgü parçalar örmeye bayıldığı gibi eşleri ve çocukları içinde örgü parçalar yapmaya bayılırlar.

El örgüsü ile yapılmış çocuk parçaları çok fazla çeşitlilik içermektedir. Çocuklar için hırkalar, kazaklar, yelekler, elbiseler, atkı bere takımları gibi birçok farklı kıyafete ve aksesuar örülmektedir. Kız ve erkek çocukları için farklı desen ve renkler tercih edilmektedir. Cinsiyete göre seçilen model ve renk farklılık göstermektedir.

El örgüsü hırkalar sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez parçaların biridir. Çocuklar içinde farklı modeller mevcuttur. Kız çocuk hırkaları çok fazla çeşitlilik içermektedir. Genellikle kız çocuk hırkalarında pembe, pudra, beyaz, krem, kırmızı gibi tonlar ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Öreceğiniz hırkayı tek renk örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da şık modeller elde edebilirsiniz. Şiş ile örülen modellerin yanı sıra son zamanlarda tığ ile örülen modeller de ortaya çıkmıştır. Tek renk düz bir şekilde ördüğünüz hırkanın üzerini çiçek, yaprak, gül gibi motifler ile süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda yaka ve bel kısmını kurdele, boncuk, inci gibi materyaller ile daha şık hale getirebilirsiniz.

Sizde değişik el örgüsü kız çocuk hırka modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gelse aslında resimli anlatımlı görselleri yakından takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ipek dedi ki:

    Yapılışı yokmu acaba

BİR YORUM YAZ