Bebeklerde Emzik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerde Emzik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerin emzik seçimi doğdukları andan itibaren önemlidir. Kimi bebek emzik almayı kabul etmezken, kimisi de hemen alışır ve adapte olur. Bebekler doğdukları andan itibaren emme ihtiyacı duyarlar. Piyasada çok çeşitli emzik türleri ve emzik çeşitleri bulunur. Bebeklerde emzik seçimi kolaymış gibi görünse de aslında oldukça zordur. Çünkü kullanılacak olan emzik bebeğin ağız ve diş sağlığını da yakından ilgilendirir. Emzik seçerken dikkat edilecekler noktası anneler ve babalar tarafından önemsenmesi gereken önemli konulardan biridir.

emzik-secimi
Bebeklerde Emzik Seçimi

Emzik Seçimi Sırasında Dikkat Edilecekler!

Bebeğiniz emzik emiyorsa Süslü Emzik Zinciri Nasıl Yapılır? konulu yazımızda harika emzik zincirleri yapabilirsiniz. Annelerin bebekleri için tercih ettikleri emzikler silikon emzik modelleridir. Emzik seçimi sırasında öncelikle buna dikkat edilir. Silikonlu emzikler kullanışlı olmasından dolayı tercih edilir. Bebekler için emzik seçme konusunda dikkat edilecek bir diğer nokta da emziğin bebeğin yaşına ve ayına uygun olmasıdır. Bir çok emzik markasının aylara göre emzik modelleri bulunur. Ayrıca hava alan emziklerin alınmasında fayda vardır. İşte emzik seçiminde dikkat edilecekler

emzik-secimi
Bebeğe Emzik Seçerken

Emzik Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Emzik seçimi sırasında aşağıdaki noktalara dikkat ederseniz bebeğinizin emziği kolayca emmesini sağlayabilir, diğer yandan diş ve ağzı sağlığına da zarar vermemiş olursunuz.

  • Bebeğiniz için silikon emzikleri tercih edin.
  • Emziğin hava almasına mutlaka dikkat edin.
  • Bebeğiniz için satın alacağınız emzik hafif olmalı, ağzını ve çenesini yormamalıdır.
  • Emziğin ortodontik modellerden olmasına dikkat edin.
  • Seçeceğini emziğin bebeğinizin yaşına uygun olması önemlidir.
  • Önerilen emzik modelleri arasında annenin göğüs yapısına en uygun olan emzikler yer alır.
  • Bebeklerde emzik seçimi için ergonomik emzik modellerinden tercih ederseniz bebeğin ağzından sık sık düşmez ve uykusundan da uyanmaz.
emzik-secimi
Bebek için Emzik Seçimi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ