Emzirme Sütyeni İle Rahat Edin

Emzirme Sütyeni İle Rahat Edin

KUTSALLIĞIN O NAİF ZORLUĞUNU HAFİFLETEBİLİRİZ

Dünyada nefes alıp veren her bir canlı varlığını, şefkatin o muhteşem sıcak dokunuşunun sahibine borçludur. Sadece bir sıfat olarak algılanmaması gereken annelik, saygı duyulması gereken en büyük kutsaldır. Kendi canından bir canlı meydana getirebilmek, onu her koşulda kabul edip öncesinde ve sonrasında sahiplenebilmek, bu insanüstü sorumluluğa tek başına göğüs gerebilmek bu kutsallığın sadece birkaç tane emaresi olarak sayılabilir.

emzirme-sutyeni1

ANNELİK GENELGEÇER BİR ÖZELLİK DEĞİLDİR

Bir kadın çocuk sahibi olacağını öğrendikten sonra fiziksel ve psikolojik zorlu ama kendi açısından katlanılabilir bir sürece girmektedir. Tüm çekeceği sıkıntılara rağmen nihayetinde mutlu son ile kucağına alacağı bebeğinin sıcaklığı ona dayanma gücü ve dirayeti kazandırmaktadır. 9 aylık hamilelik döneminin tamamlanmasının ardından bebeğine sahip olan anne birey için, bahsettiğimiz bu sıkıntılar için hafifletici çözümler üretilmiştir. Bunlardan en önemlisi ise emzirme sütyenleridir. Anne, Emzirme sütyeni ile rahat edince ilk günlerde bebeğinin beslenmesinin sürekliliği iyi hissetmesini sağlayacaktır.

emzirme-sutyeni-ile-rahat-edin

HEM ANNE İÇİN HEM DE BEBEK İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK

Emzirme sütyenleri, en kısa açıklaması ile birlikte sütyenlerin arka kopçalardan değil de öndeki ufak bir çengel ya da ek bir plastik parça ile göğsün sadece bir tarafı açılabilecek ergonomide üretilen, emzirmeye çok daha kolay imkan sağlayan bir sütyen cinsidir. Doğum sonrası kadın göğüslerinde boyutsal anlamda değişiklikler sıklıkla yaşanan bir durumdur.

Süt oluşum aşamalarındaki dokudaki değişimler ve metabolizmanın düzene girmesine paralel olarak halihazırda kullanılan sütyenlerin özellikle emzirme döneminde bu değişime uygunluk sağlamadığı aşikardır. Anne bireyler ise bu değişimlerden, yapılan araştırmalarda emzirme sütyeni ile rahat edince kurtulduklarını belirtmişlerdir. Emzirme sütyenlerinin diğer avantajları ise ciddi anlamda bu denli tercih edilmesini açıklar niteliktedir.

emzirme-sutyeni-anne

ANNE RAHATLIĞI İÇİN OLMAZSA OLMAZLARDAN

Emzirme sütyenlerinin anneler tarafından kullanılmasında en ufak bir zorluk bulunmamaktadır. Ön taraftan açılıp kapanabilen yapıları sebebi ile emzirme faaliyetinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Diğer özellikleri ise daha önce de bahsettiğimiz göğüslerin boyut değişimlerine adapte olabilen yumuşak yapıları ile dokuyu tahriş etmeyi de önlemeleridir. Ayrıca emzirme sütyenlerinde, sütün dışarı kontrolsüzce akmasını engelleyen bir nevi tıpa rolü görmesidir. Bununla birlikte kişisel temizlik de sağlanmış olmaktadır.

emzirme-sutyeni-nedir

ÖLÇÜLERİ DİKKATLİCE SEÇİLMELİ

Emzirme sütyeni ile rahat edin diyerek kullanımını şiddetle önerdiğimiz bu ürünün ciddi bir rahatlama hissettirebilmesi için kesinlikle uygun ölçülerde alınması gerekmektedir. Emzirme sütyenlerinin ölçüleri, doğum öncesinden 20-25 gün kala alınması gerekmektedir. Kadınlar tarafından genellikle normal göğüs ölçülerinden 1 beden büyük alınmasının da önerildiğini belirtmekte fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ