En çok sevilen çiçek türleri

En çok sevilen çiçek türleri

Merhabalar arkadaşlar çiçekleri sevmeyeniniz yoktur sanırım, mis gibi kokusu, rengarenk görünümü ile gözümüz bayram ediyor. Türkiye’de en çok beğenilen, sevilen çiçek türlerini sizler için derledik.Sıralama karmaşık yapılmıştır, Beğeni sırasına göre değildir.

Kırmızı Gül

Rengi ayrı hoş, kokusu ayrı hoş, kimisi sevdiğine kendini ifade etmek için verir. Kimileri de balkonlarını süslemek için kullanır.

Ortanca Çiçeği

Genellikle bahçe, balkon süslemelerinde tercih edilen bir çiçektir. Ortanca çiçeği açtığında renk cümbüşü olacaktır. Bazı yerel yerlerde komşu çatlatan olarak da bilinmektedir. :)

Beyaz Gül

Beyaz gül kırmızı gülden farkı ise saflık ve temizlik anlamlarını içermektedir. Genel olarak gelin buketlerinde tercih edilmektedir.

Gala (Kala) Çiçeği

Muhteşem görünümü ile adeta büyüleyici bir çiçektir. İç ve dış mekanda tercih edilen tek çiçek açan bir çiçektir.

Orkide Çiçeği

Orkide çiçeği insanı ruhen dinlendirdiği söylenmektedir, ayrıca ülkemizde en çok hasta ziyaretlerinde ve kız isteme merasimlerinde hediye edilen bir çiçektir. Orkide çiçek açtığında insana sebepsiz bir mutluluk vermektedir. Bir çok çeşit ve renkleri mevcuttur. Sağlıklı bakıldığında 10 yıl yaşayabilen bir çiçektir.

Nevruz Çiçeği

Baharın geldiğini haber veren bir çiçek türüdür. Özellikle Türk geleneklerinde kullanılan bir türdür. Dış ortam bitkisidir.

Menekşe Çiçeği

Bakımı en kolay olan ve en çok çeşit olan çiçek türüdür. Kolay ve zahmetsiz olmasından dolayı genellikle evlerde ve balkonlarda yetiştirilir. Sık gübre istemez ve güzel bakıldığında çiçek açtığına şahit olabilirsiniz.

Kaktüs Çiçeği

Bakımı hafta da bir su vermeye bakan bir çiçektir. Dikenlerine yanlışlıkla dokunduğunuzda epey bir acı verecektir. Minik tombik çeşitleri ve üzerinde çiçek açması hep hayrete düşürmektedir.

Papatya Çiçeği

Dış mekan bitkisidir, sade görünümü ile oldukça beğenilen bir çiçektir. Doğada kendiliğinden yetişen papatyalarda öyle güzel koku olur ki, insan kokuyu içine çektikçe çekesi gelir.

Sardunya Çiçeği

Yaz aylarında çiçek açan yine bahçe ve balkonları süsleyen çok güzel bir çiçektir.Bakımı zahmetsizdir.

Sümbül Çiçeği

Çok güzel kokan sümbül çiçeği üç mevsimde ayakta kalan bir çiçek türüdür ve kokusuyla çok meşhurdur. Ayrıca soğanlı bir bitkidir.

Yılbaşı Çiçeği

Yılbaşı çiçeği kış aylarının çiçeğidir. Kasım – Aralık – Ocak aylarında çiçeği görülür. Etli, narin yapraklı, göz alıcı sarkık formlu katmerli güzel renkli çiçekleri vardır. Yapraklar yuvarlak dişli testere şeklinde iç içe geçmiş görünümdedir

Begonya Çiçeği

Türkiye’de balkon, bahçe ve ev çiçek türlerindendir. Özellikle anneleri en çok sevdiği çiçektir.

Kozmoz Çiçeği

Özellikle renklerindeki canlılığı insanı alıp götürüyor. Yazlık bölgelerinde park ve bahçe süslemelerinde en önde gelen çiçektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ