En Yeni Yazma Modelleri

    Çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmazı parçalarının başında hiç şüphesiz ki yazmalar gelmektedir. Yazmalar geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Önemi ve değeri gün geçtikçe artmaktadır. Her geçtiğimiz gün yeni yazma modelleri ortaya çıkmaktadır. Yazmalar kadar kenarlarına işlediğimiz oyalarda bir o kadar önemlidir. Çeyiz sandıklarımızın demir başları arasında bu yazma oyaları gelmektedir. Birbirinden zarif ve gösterişli yazma ve oya modelleri mevcuttur. Her yazmanın rengine uyumlu olacak oyalar seçilmekte ve titizlikle örülmektedir.

Birbirinden şık yazma modelleri ortaya çıkmıştır. Özellikle de çiçek ve yaprak motifli yazmalar büyük rağbet görmektedir. Ve bu yazmalara eşlik eden oyalarda yine yazmanın dokusuna ve motiflerine uyumlu olacak şekilde seçilmektedir. Tığ işi yazma oyaları olduğu gibi günümüzde daha çok tercih edilen iğne oyaları da mevcuttur. İğne oyaları daha narin ve şık durduğu için son zamanlarda daha fazla tercih edilmektedir. Yazmanın modeline göre de yazma oyaları yapılmaktadır. Bunlardan biri de incili ve boncuklu oyalardır. Yazmaların şıklığına ve zarafetine şıklık katacak bu modeller sizin de çok hoşunuza gideceğine eminim. Yazma oyalarınızı tek renkten yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da çok rahat yapabilirsiniz.

Tek renk üretilen yazmalar olduğu gibi motifli ve renkli yazmalarda büyük ilgi görmektedir. Canlı ve pastel renklerin kullanıldığı yazmalar fazlasıyla ilgi görmekte ve kullanılmaktadır. Genç kızlarım çeyiz sandıklarının en başında gelen yazmalar ana yadigarı olduğu için bizim için büyük önem taşımaktadır. Yazmalar ve yazma oyaları bizim geçmişimizden beridir kullanılan ve çok sevilen parçalardan biridir. Her geçen gün bu modellere ve parçalara yenileri eklenmektedir.

Sizde en yeni yazma modellerini merak ediyor ve görmek istiyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ