Eski Dantelleri Boyama Nasıl Olur?

Eski dantelleri boyama ile ilgili araştırma içinde olan hamarat hanımlar için yayınladığımız bugünkü yazımızdan faydalanarak evlerimizde kenarda duran dantelleri tercih ettiğimiz renklere boyayarak yepyeni olmalarını ve ortaya çok güzel görüntüler çıkmasını sağlayabiliriz. Dantel nasıl boyanır diye merak mı ediyorsunuz? Öyleyse yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda eski dantelleri boyama video içerik şeklinde de yer almaktadır. Canimanne.com olarak sitemizde sıklıkla yayınladığımız eski eşyaları değerlendirme ile ilgili yazılarımı büyük ilgiyle karşılaşıyor. Siz de yaratıcılığınızı ortaya çıkartmak için eski dantellerinizi boyayabilir, bu sayede boş vakitlerinizi de değerlendirmiş olursunuz.

Ayakkabı İzi Nasıl Geçer? Konulu yazımız da ilginizi çekebilir.

blank
Eski Dantelleri Boyama

Eski Danteller Nasıl Boyanır?

Eski dantelleri boyama için öncelikle kumaş boyasından faydalanmamız gerektiğini belirtmek isteriz. Bu işlemin nasıl yapıldığını merak eden ve dantel nasıl boyanır diye soran hanımlar için yazılı ve eski dantel boyama video açıklamalı olarak paylaşıyoruz. Artık rengini beğenmediğiniz, kenarda duran ve nasıl değerlendireceğinize karar veremediğiniz dantelleriniz için mobilyalarınıza ve evinizin dekorasyonuna uygun kumaş boyası alarak işe başlayabilirsiniz. Renk renk satılan kumaş boyaları ile eski dantelleri boyama yaparak yepyeni dekorasyon ögeleri elde etmeniz mümkün olacaktır.

Eski Dantel Boyama

Eski Dantelleri Boyama

Eski dantelleri boyama için seçeceğiniz kumaş boyasının renginin tam istediğiniz renk olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kumaş boyalarında renk açma işlemi yapılamaz. Eski dantel boyama ile ilgili bir diğer püf noktası da dantelinizin renginden daha koyu renklerde kumaş boyası seçmeniz gerektiğidir. Aşağıdaki eski dantel boyama video içeriğinde belirtildiği gibi uygulayacağımız işlemden sonra dantellerimizi kendi kendine kurumaya bırakıyoruz. Bir gün sonra buharsız bir ütü ile tersinden ütülüyoruz. Böylece kumaş boyasının sabit kalmasını sağlamış oluyoruz. Birkaç gün bekledikten sonra bir de buharlı olarak ütülemek daha iyi olacaktır. Dantelleriniz buharla ütüledikten sonra daha yumuşak olacaktır. Kumaş boyası ile rengini değiştirdiğiniz dantellerinizi 40 derecede yıkayabilirsiniz.

blank
Eski Dantel Boyama Nasıl Olur
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ