Piksel Battaniye Motifi Yapılışı Nasıl Olur?

Canimanne.com olarak uzun yıllardan bu yana devam ettiğimiz örgü ve dantel modelleri yapılışı içeriklerimiz takipçilerimizin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Slyvester Figürlü Lif Modeli Yapılışı sayfamızı ya da diğer yüzlerce sayfamızı da inceleyebilirsiniz. Bugün ise piksel battaniye motifi yapılışı konusunu detaylandırıyoruz. Piksel battaniye modelleri denince akla minik minik motiflerden oluşan ve birleştirilen battaniyeler gelir. Piksel battaniye modeli yapılışı için öncelikle sabırlı olunması gerektiğini belirtmek isteriz. Çünkü küçük küçük pek çok motif örüp, sonradan birleştiriliyor. Ancak battaniyenin bitiminde ortaya çıkan harika görüntü sabrettiğinize değiyor.

blank
Piksel Battaniye Motifi Yapılışı

Piksel Battaniye Motifi Yapılışı

Piksel battaniye motifi yapılışı araştırmasını yapan hamarat hanımlar için belirtmek gerekirse; bu modellerin minik karelerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Çeşitli resimler ve görseller bir battaniye modelinin üzerinde yer alır. Bu resmi oluşturmak için piksel piksel yani küçük küçük kareler örülür ve sonunda birleştirilir. Sonuç olarak dijital gibi görünen piksel battaniye modelleri ortaya çıkar. İnternette birçok piksel battaniye örnekleri bulunur. Son yılların revaçta modellerinden olan piksel battaniye örneği yapılışı bebek battaniyelerinde tercih edildiği gibi büyüklerin de tercihleri arasında yer alır.

blank
Piksel Battaniye Modeli Yapılışı

Piksel Battaniye Örneği Yapılışı

Piksel battaniye motifi yapılışı için öncelikle beğendiğiniz bir örneği seçmeniz gerekir. Bu örnek için oluşturmanız gereken kareleri dikkatlice ördükten sonra birleştireceksiniz. Örüp birleştirdiğinizde adeta bir puzzle gibi örneğiniz ortaya çıkacak. Piksel battaniye örnekleri genellikle ikişer ya da üçer santimetrelik motiflerden oluşur. Bu motifler birleştirilerek resmin bütününün ortaya çıkması sağlanır. Aşağıda piksel battaniye modeli yapılışı video şeklinde de yer almaktadır. Bu örnekten ya da kendi istediğiniz bir örneği kullanarak siz de harika bir battaniye yapabilirsiniz.

blank
Piksel Battaniye Örneği Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ