Esmer Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır

Makyaj bir bayanın güzelliğini ön palana çıkaran ayrıntıdır. Doğru makyaj teknikleri ile kusurlarınızı kapatarak çekici bir görüntü elde edebilirsiniz. Özellikle esmer, parlak bir tene sahip olmak herkesin hayalidir. Esmer teni tamamlayan koyu saç ve kaşları da kusursuz makyaj yöntemleri ile tamamlayabilirsiniz. Peki, esmer bayanlar nasıl makyaj yapmalıdır? Bu ince ayrıntıyı bilerek herkesten farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Esmer ten hemen hemen her bayanın doğal yollarla ya da yapay yollarla elde etmeye çalıştığı ten rengidir. Teniniz koyu değil açıksa bronzlaşarak esmerleşebilirsiniz. Elbette iş sadece esmer bir tene sahip olmakla bitmiyor. Saç renginiz ve kaş renginizde teninizle uyum sağlamalıdır. Tüm bunların yanı sıra yaptığınız makyajda oldukça önemlidir. Esmer bayanlar nasıl makyaj yapmalıdır? Diye soracak olursanız size birkaç tane püf nokta sıralayabilirim. Esmerler genelde fondöten değil pudra kullanmayı tercih ederler. Pudra fondöten gibi ciltte yağlanmalara sebep olmamaktadır. Esmer bir tene sahipseniz yağsız pudralar kullanabilirsiniz. Esmer bayanların en çok dikkat çeken yeri gözleridir. Yani yapacağınız göz makyajı bakışlarınızı fazlasıyla değiştirebileceğinden kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Parlak renkler ve altın tonları da bakışlarınızın keskinleşmesine yardımcı olacaktır. Gözlerinize koyu renkte bir eyeliner sürerek kirpiklerinizi sıklaştıran rimeller tercih etmelisiniz. Keskin göz makyajınızdan sonra kaşlarınızı siyah ya da kahverengi tonlarıyla boyayarak boşlukları doldurmayı ihmal etmemelisiniz. Dudak renginize gelince kırmızı renkli rujlar her zamanki gibi en ön sıralarda yer alıyor. Esmerlerde de oldukça çekici görünen bu rengi öğle saatlerinde değil akşam saatlerinde tercih etmelisiniz. Öğle vaktinde dudak kalemi yerine renkli parlatıcılar kullanarak dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.  Parlatıcı kullanmak istemezseniz kahverengi tonlarında rujlar tercih edebilirsiniz. Makyaj yaparken en hassas nokta kullanacağınız allıktır. Ten renginize uygun bir allık kullanırsanız oldukça güzel görünebilirsiniz. Esmerlere yakışmayan allıklardan biri pembe tonlarıdır. Pembe tonlar yerine kırmızı ya da şeftali tonları tercih edebilirsiniz.  Eğer özel gecelere davetliyseniz allık olarak bronz renkleri tercih edebilirsiniz.

Esmer tenli bayanlar nasıl makyaj yapmalıdır sorusunun cevabı ve yapılması gereken makyajın püf noktaları bunlardır. Doğru renk tercihleriyle teninizi iyi bir şekilde yansıtabilir ve çekici görünebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ