Göz Çevresindeki Kırışıklıklar İçin Bakım Maskesi

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar İçin Bakım Maskesi

Kadınlarda ve erkeklerde oluşan göz çevresi kırışıklıkları her ne kadar yaşlanmayı işaret etse de genetik etkenlerden dolayı da ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda alkol ve sigara kullanımı göz çevresinde kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Ancak gözaltı kırışıklıkları asla kader olarak nitelendirilmemelidir. Göz çevresindeki kırışıklıklar için bakım maskeleri sayesinde insanlar eskisi gibi sağlıklı ve bakımlı bir cilt elde edebilmektedir. Uygulanan bu maskeler yaşlanmayı geciktirerek kaybolan yüz güzelliğinizi kazanmanızı sağlar.

Göz çevresi kırışıklıkları pek çok insanın karşılaştığı problemlerden biridir. Bu durumun çözümünü elinizin altında bulunan meyve ve sebzelerde bulabilirsiniz. Havuç gibi besin değeri yüksek olan sebzeler içeriğinde bulunan karoten sayesinde göz çevrenizdeki kırışıklıkları gidererek daha genç bir görünüm elde etmenizi sağlar. Yapımı ve uygulaması oldukça kolay olan bu maske havuç suyu ve badem yağı karışımıyla yapılmaktadır. Bir adet havuç suyu sıkılarak ayrı bir kaba alınır ve üzerine yarım tatlı kaşığı badem yağı eklenerek soğuk ortamda bekletilir. Havucun suyunu çıkaramıyorsanız rendeleyerek ufaltabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı göz çevrenizdeki kırışıklıkların olduğu bölgeye sürerek 30 dakika kadar bekletebilirsiniz. Bu maskeyi haftanın 3 günü uygularsanız kısa sürede olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Gözaltı kırışıklıklarının düşmanı olan meyvelerden biri de muzdur.  İçeriğinde bulunan C ve A vitaminleri sayesinde cildinizin kendini yenilemesini sağlar ve kırışıklıklarınızın kısa zamanda geçmesine yardımcı olur. Büyük bir muzu çatal yardımıyla ezerek bir tatlı kaşığı gül suyuyla karıştırın. Bu karışı kırışıklıklarınızın olduğu bölgeye sürerek yarım saat bekletebilirsiniz. Her gün ya da haftanın belirli günlerinde uygulayacağınız muz maskesi kırışıklıklarınız için etkili bir çözüm olacaktır. Lahana içerdiği antioksidan maddeler ile yaşlanmayı geciktiren ve kırışıklıkların oluşmasını engelleyen sebzelerdendir. Lahana yapraklarının suyunu çatal yardımıyla çıkartarak yaprağıyla birlikte göz çevrenizde yarım saat kadar bekletin. Bu maskeyi haftanın 3 günü uygulayabilirsiniz. Göz çevresindeki kırışıklıklar için bakım maskeleri yapımında çok farklı sebze ve meyveler de kullanılmaktadır. Farklı alternatifler de tercih edebilirsiniz.

Göz çevresindeki kırışıklıklar için bakım maskeleri yapımında evinizde bulunan ve işe yaramaz olarak gördüğünüz sebze ve meyveleri değerlendirebilirsiniz. Düzenli kullandığınız takdirde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Keziban dedi ki:

    Merhaba benim cildim karma ve çok hassas bir cilde sahibim hiç bir ürün kullanamıyorum alerji yapıyor kaşıntı oluyor kaş düşüklü oldu ve cildimde güneş lekesi oldu tonik süt temizleyici kullandım kullandığım ürünün adı loriyal lütfen bana yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden size çok teşekkür ederim sevgiler

BİR YORUM YAZ