Ev Temizliğini Eğlenceli Hale Getirin

Bazen bırakın bütün evi temizlemeyi tek bir odayı temizlemek bile çok zor ve zahmetli gelebilir. Ancak evimizi temizlemeyi daha eğlenceli ve hızlı yapabilmek için birçok ipucu vardır. Sizde bu ipuçlarına dikkat ederseniz temizliği hem eğlenceli hale getirmiş olursunuz hem de daha hızlı yapabilirsiniz. Özellikle de aniden gelen misafirler için bu ipuçları hayat kurtarıcıdır. Şimdi bu ipuçlarından biraz bahsedelim.

ev-temizligini-eglenceli-hale-getirin-5

Evinizi temizlemeye başlamadan önce telefon veya televizyondan sizi yerinizde durdurmayacak bir müzik açmanızı öneririz. Hareketli müzik size enerji verecektir. Böylelikle temizlik yaparken eğlenmiş olursunuz. İşe etraftaki kıyafetleri toplayarak ve yerleştirerek başlayabilirsiniz.

ev-temizligini-eglenceli-hale-getirin-3

Evinizi genel anlamda kıyafetlerden ve fazlalıklardan kurtarıp ondan sonra temizlemeye başlamalısınız. Çöpe atılacak olan eşyaları, yemek artıklarını ilk önce halletmeniz iyi olacaktır. Daha sonra işinize yatakları toplayarak devam edebilirsiniz. Katlanması gereken ortada kıyafet varsa onları katlayarak etrafı hızlıca toparlayarak devam edebilirsiniz. Daha sonra kirli çamaşırınız varsa hemen toparlayarak makineye atabilirsiniz.

ev-temizligini-eglenceli-hale-getirin-2

Eğer makine dolu ise kirli sepetine atarak onlardan da bir an önce kurtulunuz. Etrafı genel anlamda toplamanız bittikten sonra geriye sadece hızlıca süpürüp, silmek kalacaktır. Fazlalık eşyalardan, çöpten kurtulduğunuz için süpürme ve silme işinizi daha rahat ve hızlı yapacaksınız. Eğer etrafı toplamadan işe başlarsanız süpürme ve silme işlemi daha yavaş ve sizin için daha zor olacaktır. O yüzden işlerinizi sırayla yapmanızı öneririz.

Evde Yaz Temizliği Nasıl Yapılır

Eğer her daim temiz ve düzenli olursanız evinizi temizlemek ve toplamak daha az zamanınızı alacaktır. Bu yüzden her zaman düzenli ve tertipli olmanız her sabah kalktığınızda ilk iş yatağınızı toplamanız iyi olacaktır. Yediğiniz yemek artıklarını ortada bırakmak yerine, kaldırmanızı gerekiyorsa çöpe dökmenizi öneririz. Daha düzenli bir yaşam daha temiz bir ev demektir. Bu tüm aile bireyleri için geçerlidir.

ev-temizligini-eglenceli-hale-getirin-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ