Kendin Yap Artan Tellerden Evde Avize Yapımı

Canimanne.com birçok cazip fikir ve projenin yer aldığı Kendin Yap kategorisini güncel tutmaya devam ediyor. Geri dönüşüm fikirleri olarak da bilinen bu projeler binlerce kişinin takibinde kalmayı sürdürüyor. Siz de sayfalarımızı ziyaret ederek evde kendi başınıza, çocuklarınızla ya da sevdiklerinizle bu fikirleri deneyebilirsiniz. Kendin yap fikirleri geri dönüşüme katkı sağlamanın yanı sıra zevkli zaman geçirmeyi, eski ve atıl eşyalardan yararlanmayı sağlar. Bu etkinliklere çocuklarınızı da dahil ederseniz yaratıcılık, hayal gücü, el becerisi, düşünme ve gerçekleştirme gibi yetenekleri gelişir. Kendin Yap Sırt Çantası Yapımı başlıklı sayfamız da binlerce takipçimiz tarafından okundu ve beğenildi. Kendin yap artan tellerden evde avize yapımı adlı konumuzun yazılı ve video şeklindeki anlatımı yazının devamındadır.

blank
Evde Avize Yapımı

Kendin Yap Fikri Evde Avize Yapımı

Bugün paylaşacağımız evde avize yapımı fikri geri dönüşüm kendin yap projeleri arasında yer alıyor. Aşağıda kendin yap video içerik şeklinde de sizler için sunduğumuz bu fikir için bir hırdavatçıdan alacağımız iki değişi sertlikte tele ihtiyacımız var. Öncelikle telleri küçük yuvarlaklar halinde bir pense ile kesiyoruz. Halkalara yine aynı tellerden halkaların üzerine küçük kancalar yapıyoruz. Daha sonra beyaz kalıp bantla halkaları sarıyoruz. Halkaya geçirdiğimiz 3 çengeli halkanın ortasına yine minik bir halkayla birleştiriyoruz. Böylece çemberimizi 3’e bölmüş oluyoruz.

Kara Düğüm Tekniği ile Örme

Evde avize yapımı için daha sonra bu 3 bölmenin her birine 21 tane makrame ipi bağlıyoruz. Daha sonra ipleri aşağıya doğru kara düğüm tekniği örme yapıyoruz. Bu örgünün nasıl yapıldığının detaylarını videomuzdan öğrenebilirsiniz. Kısaca anlatmak gerekirse; kara düğüm örme halkadan sarkan 4 iple yapılıyor. İpleri birbirinin içinden geçirerek yapılan bu teknik videodan izlenirse daha iyi anlaşılacaktır. Halkanın her bölmesindeki motiflerimiz oluştuğunda ipleri örmeye devam ediyor ve süslüyoruz. Bunun da detayları videomuzdadır.

Örme işimiz bitip motiflerimiz oluşunca aynı halkanın daha büyüğünü yapıyoruz ve ipleri buna bağlıyoruz. Yine kara düğüm tekniği ile örüyoruz. Elde ettiğimiz ürün için sucuk ipi kullanmanızın uygun olacağını da belirtmek isteriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ