Evde Blog Takvim Yapımı

Yetenekli hanımlar evlerinde günlük  kullanabilecekleri bazı eşyaları kendileri yapmaya bayılır. Eğer siz de onlardan biriyseniz yazımız size hitap edecek. Birçok şeyi olduğu gibi kendi takvimlerimizi de evimizde yapabiliriz. Üstelik istediğimiz renk ve tarzda. Dilerseniz duvara asabileceğiniz, dilerseniz masa üstüne yerleştirebileceğiniz takvimler… Şimdi masa üzerinde kullanabileceğiniz bir takvim yapma yönteminden söz edelim: Evde blog takvim yapımı..

evde-blog-takvim-yapimi-5

2 küçük küp ve 1 tane de bu iki küpün toplam boyutunda olan küp gerekli. İsterseniz kendiniz mukavva ve yapıştırıcı kullanarak bu küpleri yapabilirsiniz ya da eğer isterseniz satın alabilirsiniz.

evde-blog-takvim-yapimi-4

Her yerde kolayca bulabileceğiniz ürünlerdir. Bu küpleri desenli kağıtlarla, stickerlarla, geometrik desenlerle ya da üzerlerine boncuk yapıştırarak, istediğiniz gibi süslemeniz mümkün. Sade ve düz renk olarak da kullanabilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken şey, bir karton alıp 0’dan 9’a kadar olan sayıları ve 12 ayın hepsini ayrı ayrı kartona yazıp, bunları düzgünce kesmek.

evde-blog-takvim-yapimi-3

Sayılar 2’şer tane olsun. Büyük kübe ayların, küçük küplere de sayıların boyutu kadar mesafeyle ikişer delik açın. Ayların ve sayıların köşeleri bu küplerdeki deliklere denk gelecek, söz konusu aylar ve sayılar küplerdeki bu deliklere tutturulacak. Delik açma işlemini ona uygun şekilde yapın. Sonra büyük kübü alta, diğer iki küpü de yanyana olacak şekilde, büyük küpün üstüne koyun.

evde-blog-takvim-yapimi-2

Küçük küpleri tarihi, büyük küpü de ayı göstermek için kullanacağız. Örnek vermek gerekirse, mesela nisan ayındasınız. Büyük kübe nisanınızı alıp takın. Köşeleri deliklere denk geleceği için  düşmeyecek. Tarih de ayın 15’i olsun. Soldaki küpe 1’i sağdaki küpe ise 5’i geçirin. Ve takviminiz artık hazır. Evinizin köşesindeki masaya ya da yaşam ünitenizin üzerine takviminizi koyup kullanabilirsiniz.

evde-blog-takvim-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ