Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Kadınların çoğunun özellikle yaz aylarında başvurduğu bir yöntem olan Brezilya fönü evde nasıl yapılır sizler için derledik.

Brezilya fönü saçların daha parlak, canlı, sağlıklı ve düz olması için yapılan bir saç işlemidir. Brezilya fönü ile 6 aya kadar saçlarınız düz olur ve daha sağlıklı görünür. Çoğu kadının bu işlemi yaz aylarında yaptırmasının nedeni ise denize girdikten veya her gün duş aldıktan sonra saçlarını düzleştirmekle zaman kaybetmek istememisidir. Brezilya fönü kuaförlerde oldukça pahalı yapılan bir işlemdir. Bu nedenle çoğu kişi kuaföre para vermek yerine kendileri evde Brezilya fönü yapmaktadır. Eğer sizde evde bu saç işlemini yapmak istiyorum diyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler: 80 gram keratin, eldiven, karıştırma kabı, fırça, bone, sülfatsız şampuan, fön makinesi, düzleştirici gereklidir.

Uygulanışı:

  • İlk olarak saçlarınızı sülfatsız şampuan ile iyice yıkayın. Daha sonra ise tüm saçımıza herhangi bir ürün sürmeden iyice saç kurutma makinesi ile kurutup tarayın.
  • İkinci aşamada ise eldiven takıp karıştırma kabının içerisine 80 gram keratini ekleyin.
  • Saçlarınızı tutam tutam ayırın. Daha sonra fırça yardımı ile ayırdığınız saçları tutam tutam alıp keratini sürün. Burada dikkat etmeniz gereken konu sürmeye dipten 1-1.5 cm işlerden başlamanız gerektiğidir. Saç diplerine çok fazla girmeden sürme işlemini yapın.
  • Sürme işlemi bittikten sonra boneyi takıp 15 dakika bekleyin.
  • 15 dakika sonrasında saçlarınızı fön makinesiyle tekrar iyice kurutun.
  • Son olarak tüm saçınızı düzleştirici ile iyice düzleştirin.
  • Saçlarınızı en az 24 saat sonra yıkayabilirsiniz.
  • İşlemi yaparken pencere kenarı gibi hava alan yerleri tercih etmelisiniz. Keratin ısı ile birleştiğinde ortaya kimyasal bir koku çıkacaktır. Bu koku gözlerinizi yakabilir. Bı nedenle mutlaka hava alan bir yerde yapın.

https://www.youtube.com/watch?v=_w1cpEXXq7o

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ