Tava, Tabak, Kaşık, Çatallardan Balık Kokusu Nasıl Çıkar?

Tava, Tabak, Kaşık, Çatallardan Balık Kokusu Nasıl Çıkar?

Yaptıktan sonra ağır bir kokusu tava, tabak, kaşık, çatal, bıçak üzerinde kalan balık kokusu nasıl çıkarılır aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Balık mevsiminin açılması ile birlikte çoğu kişi balık alıp evlerinde yapmaya başladı. Kızartma, buğlama, fırın gibi yöntemler ile pişirilebilen balığın hem pişirilmeden önce hem de sonra etrafa yaydığı koku herkesi çok rahatsız etmektedir. Özellikle balık yenilen tabak, çatal, kaşık, bıçak ile balığın piştiği tavanın içerisinden kalan kokuyu götürmek için aşağıda yer alan önerilere göz atabilirsiniz.

Tava, Tabak, Kaşık, Çatallardan Balık Kokusu Nasıl Çıkar?

  • Tavalar veya tencereler için oldukça etkili bir yöntem kahve kavurmadır. Tava, tencereye sinen balık kokusunu yok etmek için bunların içerisine bir miktar Türk kahvesi koyup iyice kavurun. Kahve kötü balık kokusunu bulaşıklardan çekecektir.
  • Çatal, bıçak, kaşık gibi metal eşyalardaki balık kokusunu gidermek için ise limon ve kahve kullanabilirsiniz. Limonu yarıya kesip üstünü bir miktar Türk kahvesi dökün. Daha sonra bu limon ile çatal, bıçak ve kaşıklarınızı temizleyin. Tüm koku anında gidecektir.
  • Tüm bulaşığı bulaşık makinesinde kolayca yıkamak için ise çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Bir miktar çamaşır suyu tüm balık kokusunu alacaktır.
  • Son olarak bulaşıkları elde yıkayacaksanız yıkama suyuna bir miktar sirke dökünüz. Sirke hem bulaşıkları parlatacak hem de kötü kokuyu alacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=40EAdaOcSNo

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ