Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Güzel ve beyaz bir gülüş 7’den 70’e herkesin hayalidir diyebiliriz. Yediğimiz besinleri çiğnemeye yarayan dişlerimiz aslında vücudumuzun ona verdiği görevlerin yanında estetik açıdan göze çarpan noktalardan da biridir. “İnci dişler” diye boşuna bu kadar kıymetli bir şeye benzetilmediğini varsayarak yazımızın konusuna gelebiliriz. Bazı insanlar gerçekten şanslı doğarlar diş konusunda. Hem şekil hem de beyazlık açısından bazılarının para dökerek kazanamadığı dişler onlara doğuştan bir hediye gibi sunulmuştur. Bazılarıysa “Küçükken dilimi de gezdirmedim diş çıkan yerlerde, neden bu kadar şekilsiz oldular ki?” diye düşünmekten kendini alamaz. Şekil için evde yapılacak bir şey öneremeyeceğiz ancak dilerseniz bu yazımızda bahsi geçen evde diş beyazlatma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Herkesin bildiği gibi karbonat evde diş beyazlatma yöntemleri denilince akla gelen ilk maddedir. Her ne kadar bazıları tarafından diş minesini incelttiği iddia edilse de gelin biz size bir tarif verelim, deneyip denememek de size kalsın. İşte o tarif:

Tarif 1) 1 çay kaşığı karbonata, 1 çay kaşığı adaçayı ve 1 çay kaşığı tarçın koyun. Bu karışımla dişlerinizi her akşam fırçalayın. Bir hafta içerisinde dişlerinizdeki değişimi görebilirsiniz.

Diş beyazlatma konusundaki doğal mucizelerden bir diğeri ise çilektir. Türlü türlü özelliği bulunan çilek bu konuda da güzel sonuçlar vermektedir. Ancak yine uyarmalıyız ki asidik bir meyve olduğu için çok sık uygulanmaması gereken bir tariftir.

Tarif 2) Çileği ezerek macun kıvamına getirin ve dişlerinizi bu macunla fırçalayın. İçerisinde barındırdığı lifler sayesinde bakterilere karşı bir koruma sağlayan ve tartar oluşumunun da önüne geçen çilek, içerdiği asitler dolayısıyla diş macunlarında da kullanılmaktadır.

Evde diş beyazlatma yöntemlerinden bir diğeri ise dişleri tuz ile birlikte fırçalamaktır. Tuzun sahip olduğu aşındırıcı özellik sayesinde dişleriniz temizlenecek ve doğal beyaz bir gülüşe sahip olacaksınız. Son olarak da C vitamininin beyazlatma etkisinden yararlanabilirsiniz. Portakal, greyfurt ve limon gibi C vitamini açısından zengin gıdalardan elde ettiğiniz karışımlarla dişlerinizi fırçalayarak doğal ve beyaz bir gülüşe kavuşabilirsiniz. Ancak tekrar belirtmekte fayda var ki bu yöntemler diş minenizi aşındırabileceği için çok sık uygulanmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ