ERKEKLERDE CİLT BAKIMINDA YAPILMASI GEREKENLER

ERKEKLERDE CİLT BAKIMINDA YAPILMASI GEREKENLER

Kadınlar kadar erkeklerde günlük hayatta ciltlerine bakım yapmaları gerekir. Erkeklerin her gün tıraş olma zorunluluğu olan ERKEKLERİN DE CİLT BAKIMI YAPILMASI İÇİN GEREKEN birçok yöntem bulunmaktadır.  İster yağlı ister kuru cilde sahip olun günlük bakımda ilk yapmanız gereken cildinizi düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

Birçok erkek cilt temizliğini günlük kullandığı sabunla yapmaya çalışır. Sabunlar temizlik için bir araçtır, araç olmasına fakat cildin de kurumasına, koruyucu tabakasının zarar görmesine yol açabilir. Bu nedenle yağlı cilde sahip olan erkekler günde iki defa ciltlerini su bazlı jellerle temizlemesi, kuru cilt yapısındakiler ise krem bazlı ürünler kullanarak ciltlerini nemlendirmelidirler. Jel tarzındaki ürünlerin günde iki defadan fazla kullanılması doğru değildir. Çünkü fazla kullanım cildin daha çok yağlanmasına ya da aşırı şekilde kurumasına yol açabilir. Sabah akşam bir defa birkaç hareketle yüzün yıpratılmadan yıkanması doğrudur. Cilt yapısının yağlı olması günlük yaşamda cildin parlamasına, yüzün sürekli temizlenmesi gerekmektedir. Yağlı cilde özel geliştirilmiş cilt bakım maskelerinin haftada bir veya iki kullanılması gözeneklerin rahatlamasına hem de yağlı ciltten uzaklaşmasına yardımcı olacaktır. Sabah serin bir duşun yerini hiçbir şey çıkmaz. Suyun sıcaklığını biraz azaltmak cildinizin kurumasını, dökülmesini ve kaşınmasını engeller. Sı sıcaklığı arttıkça cildinizdeki doğal yağlar akar gider. Ayrıca 5 dakikadan fazla duşta kalmamalısınız. Erkek cildi kadınlara göre daha yağlıdır ancak yine de kırışıklık oluşumunu azaltmak için her gün nemlendirici kullanmalısınız. Kuru bir cildiniz varsa eğer güçlü bir nemlendirici kullanmalısınız.  Örneğin tıraş olmadan önce sakalları iyice nemlendirin. Tıraş olmak için en iyi zaman duş sonrasıdır. Tıraş köpüğü yerine tıraş jeli kullanmanız tıraş bıçağının cildinizi tahriş etmesini engeller. ERKEKLERİN CİLT BAKIMDA YAPMASI GEREKENLER bununla sınırlı değildir. Yaşlanma lekelerini ve kırışıkları önlemek için güneş kremi kullanmalısınız. Erkekler tıraş sonrasında yüzlerindeki yanma hissini engellemek için kolonya sürerler, oysa kolonya bu yanmayı ve cildin tahrişini daha da arttırır.

En az kadınlar kadar ERKEKLERİNDE CİLT BAKIMINDA YAPMASI GEREKEN birçok şey vardır. Cildimizi korumalı ve bakımına  önem vermeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ