Evde Cilt Rengi Açma Yöntemleri

Evde Cilt Rengi Açma Yöntemleri

Cilt koyuluğu çevresel ya da kalıtsal faktörlerden dolayı ortaya çıkan durumlardan biridir. Kimisi için problem yaratmazken kimisi içinde sorun haline gelir. Kalıcı olmamakla birlikte evde hazırlanan doğal yöntemlerle kısa sürede cilt renginizi açabilirsiniz. Öncelikle açık bir ten renginiz varsa kimyasal kozmetiklerden, çevre kirliliği ve stresten uzak durmanız gerekmektedir. Evde cilt rengi nasıl açılır? Diye soracak olursanız bunun çok kolay bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Cilt rengini açmak oldukça kısa ve kolay bir işlemdir. Bunun için çok zengin besin kaynaklarını kullanmanız yeterli olacaktır. Peki, evde cilt rengi nasıl açılır? Süt bu zengin kalsiyum değerlerine sahip besin kaynaklarından biridir. Cilt renginizi açmak için inek ve keçi sütü kullanmalısınız. Öncelikle sütü hafif bir şekilde ılıtarak geniş bir kâsenin içinde bekletin ve elinize temiz, yumuşak bir bez alın. Bezi kâsenin içine batırarak fazla sütü sıkın ve bezi cildinizin üzerinde hafifçe gezdirin. Eğer bez kurursa tekrar kâsenin içine batırarak kurutun. Cildinizin sütü emmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle bu işlemi günde 4 kere uygulamaya çalışmalısınız. Süt kadar yoğurtta cilt renginin açılmasında oldukça etkilidir. Sütte olduğu gibi yoğurdu da saf bir şekilde uygulamalısınız. Elinize kaşık yardımı olmadan katı yoğurdu alarak cildinize sürmeye başlayın. Yoğurdu cildinize iyice yedirerek yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve ılık suyla yoğurdu temizleyin. Yoğurdun içine limon suyu ve yulaf ezmesi de ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı cilt renginizin açılması için yüzünüze haftanın 3 günü 15 dakika bekleyerek uygulayabilirsiniz. Cildin beyazlaması için kullanılan en etkili malzemelerden biri limondur. Limon içeriğinde barındırdığı asitler ile cilt renginizin beyazlamasına yardımcı olur. Limon suyunu yağlı bir cilde sahip olan bayanlarda kullanabilir. Limonu suyunu sıkarak ya da ortadan ikiye bölerek kullanabilirsiniz. Bu hususta dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı limon suyunu sürdükten sonra güneşe çıkmamanız gerektiğidir.  Pirinç tozu ve süt karışımıyla da cildinizin rengini açabilirsiniz.

Uzmanlar evde cilt rengi nasıl açılır gibi soruların çözümü için limon, pirinç tozu, yoğurt ve süt gibi besinleri önermektedir. Eğer cildinizin sağlıklı bir şekilde açılmasını istiyorsanız evde sadece 15 dakikanızı ayırarak bu besinleri kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ