Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Son dönemlerde oldukça tercih edilen makyaj stillerinden bir tanesi de dumanlı göz makyajıdır. Hem gece hem gündüz uygulanabilecek bu makyaj stiline geçmeden önce makyajın cildinizde güzel durmasını sağlamak için neler yapılması gerektiğine değinelim. Öncelikle makyaj yapılacak cildin iyi temizlenmiş ve siyah noktalardan arınmış olması gerekmektedir. Sağlıksız ve temiz görünmeyen bir ciltte en güzel göz makyajı bile kötü görünecektir. Cildinizi sabun ve paraben içermeyen bir temizleyici ile yıkayıp , tonik ile sildikten sonra cilt tonunu eşitleyen bir krem ile işlem tamamlanır. Cilt makyaja hazırlanmış olur. Yine aynı şekilde makyajı temizlemekte cildi bir sonraki makyaja kadar dinlendirerek daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Flormar Türkiye youtube kanalına bu faydalı video için teşekkür ederiz.

Dumanlı göz makyajının güzel ve çekici görüntüsünün yanında yapılan ufacık hatalarla kötü görünmesine sebep olabilirsiniz. Öncelikle göz kapağınızın makyaja uygun olup olmadığına bakmak gerekir ,düşük kapaklı gözlerde yaptığınız gölgelendirmenin fark edilmeyeceği veya çabuk bozulacağı bir gerçektir. Önemli bir diğer hususta kaşlarınızın şekli. Doğru ve kavisli alınmış kaş makyajı oldukça güzel gösterecektir. Şimdi dumanlı göz makyajının nasıl yapılacağına geçelim. Göz kapağınızın alt kısmına hafif koyu tonlarda bir concealer sürüp kaşların hemen altına onun bir iki ton açığını uygulayın; bu göz kapağınızı daha kalkık gösterecektir .Uygulamak istediğiniz farın  birbirine yakın 4 tonundan (açıktan koyuya doğru) en açık tonu göz kapağına sürün. Göz kapagının burun çizgisine yakın kısmından  başlayıp gözün ortasına kadar  bir ton koyu far uygulayın. Daha koyu olanı kaş bitimine doğru göz kapağınızın ucuna sürüp en son olarakta en koyu farı göz kapağınızın katlandığı noktaya ince bir cizgi halinde  uygulayın.Dumanlı makyajın püf noktası en çok fırçayla alakalıdır. Son olarak  sürdüğümüz en koyu farı fırca ile dağıtıp flu bir hale getirin. Makyajı rimel ile tamamlayın.

Seçeceğiniz renklerin tonlarına göre dumanlı göz makyajını gece ve gündüzde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Tüm bunlar içinde en pratik ve gündüz kullanıma en uygun olanı kozmetik marketlerde satılan arkası kendinden fırcalı(fırça makyajı dağıtma özelliğine sahip) kalemlerle yapacağınız makyajdır. Göz kapağınıza çok kalın olmayan bir çizgi çekip fırçayla dağıtarak dumanlı göz makyajını tamamlayabilirsiniz .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ