Doğal makyaj nasıl yapılır ?

Bayanların güzellik konusunda takıntılı dereceye gelebilecek merakları olduğunu kim bilmez? En değişik takılar, en çok yakışan kıyafetler,  en trend saç renkleri, vb. Güzel görünmek için her şeyi denemekten çekinmeyecek kadar cesurlar. Cesur ve kendine güvenen bir kadına ne yakışmaz ki? Kıyafet, aksesuar, saç baş her konuda cesur ve farklılıklar yakışsa da kadınların güzel görünmek için yaptıkları doğallıktan uzaklaştıran abartılı makyajlar toplum içinde çok yadırganmaktadır. Hatta, makyaj ile o kadar kendilerinden farklı bir insana bürünüyorlar ki, çok sevgili damat adaylarına “Makyajını yıkamadan, asla evlenmeyin. Akşam gördüğünüz prenses, sabah bir cadı çıkabilir” diye şakayla karışık mesajlar verilmektedir. Bu nedenle bayanlara tavsiyemiz doğal makyaja yönlenmeleridir.  Doğal makyaj nasıl yapılır  değinelim.

Doğal makyaj nasıl yapılır başlığı altında internette bir sürü makyaj uzmanı tarafından yayınlamış profesyonel videoları bulabilirsiniz. Öncelikle, böyle abartılı bir makyaj sonucu ortaya çıkabilir diye elinizi makyaj malzemelerine gitmiyorsa, ve kendinizi makyaj yapmaya yatkın hissetmiyorsanız bu videoları izleyerek işe başlayabilirsiniz. Tabi ki tekniği bilmek, bir makyaj için en önemli noktadır. Tekniğe yeterince hakim olduğunuzu düşünüyorsanız, bu makyajı uygulamak için cilt tipinize uygun ürünlere sahip olmaktan geçiyor. Bunun için, kaliteli makyaj ürünleri satan bir kozmetik markasının mağazasına uğramanız gerekecek. Tabi ki her kozmetik malzemesinde kimyasal ürün var, ama mümkün olduğunca doğal içerikli olanını tercih ediniz. Önce teninizin renginde, makyaja baz oluşturacak bir fondoteni alınız. Ardından, elmacık kemiklerinizi öne çıkarmak, dudaklarınızı sivri ve dolgun göstermek, burnunuza ince ve uzun bir hava katmak için cilt tonunuzdan bir kaç ton koyu bir fondotene sahip olunuz. Bir de üzerine makyajın tutması için bir pudra sürdüğünüz zaman doğal makyajın en önemli kısmını tamamladınız demektir. Kirpiklerinizi kıvırarak kullanacağınız bir rimel ve uçuk tonlarda kullanacağınız bir ruj ile doğal makyajınızın rötüşlerini de yaptınız. Yanaklarınıza elmacık kemiklerinizin hemen altına dışarıdan içeriye doğru fırça hareketi ile pembe, şeftali ya da hafif bronz tonlarında bir allık kullanmanızı öneririz.

İşte bu kadar. Siz de artık Doğal makyaj nasıl yapılır diye düşünmeyin, uygulayın. Siz de memnun kalın. Unutmayın, doğal güzelliğiniz en güzel çekiciliğinizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ