Sararan Tırnaklarınızı Limon Kabuğuna Batırın

Sararan tırnaklar bakım ve güzelliğe önem verenlerin kabusu olabiliyor. Özellikle bayanların bakıma ve güzelliğe daha çok önem vermesi ile birlikte bazı oje markaları ve koyu sürülen ojelerde tırnakları sarartabiliyor. Çok sık sürülen ve çok koyu bir şekilde sürülen oje tırnaklarda aşırı sararmaya yol açıyor. Sararan tırnaklarınızı limon kabuğuna batırın! Limon ve limon kabuğu beyazlatıcı özelliğe sahiptir. Tırnaklar beslenmediği ve bakımı yapılmadığı zaman hoş görünmeyen tablolar ortaya çıkıyor. Çoğu bayan sık sık oje sürer, düzenli olarak manikür yaptırır; hatta çoğu zamanını güzellik salonlarında ve kuaförlerde geçirir. Açıkçası bu durumdan mustarip olunduğu aşikar. Bazı insanlar el ve tırnak bakımına çok özen gösterirler.

Tırnaklar kurur, çatlar,  sararır ve kırılabilirler. Kuruyan çatlayan ve kırılan tırnaklar için nemlendirici kremleri kullanabilir ve zeytinyağı, limon, ılık su ile hazırlayabileceğiniz besleyici maskeyi tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Şayet çok sık oje sürüyorsanız; ojelerinizi çıkardığınızda tekrar oje sürmeden önce,  hızlı ve besleyici maskeler uygulayabilir nemlendirici kremleri kullanabilir ve manikür suyunuza vazelin ekleyebilirsiniz. Sararan tırnaklarınızı limon kabuğuna batırın ve masaj yöntemi ile uygulamaya devam edin. Bu şekilde tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz.

Tırnaklardaki sararmanın nedeni vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor da olabilir. Öncelikle bir dermatoloji uzmanına görünebilirsiniz. Doktorunuza da danışarak,  B ve E vitaminlerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Her gece yatarken sararan tırnaklarınızı limon kabuğuna batırın.  Ve düzenli olarak tırnaklarınızı nemlendiriniz. Tırnaklar için demir, kalsiyum ve potasyum mineralleri de çok önemlidir. Tırnakların sararması ile birlikte kırılmalar tırnak kurumaları da başlıyor ve tırnaklar tamamen güçsüzleşebiliyor. Bunun nedeni yeterince su tüketilmemesi de olabilir. Bu yüzden bol bol su tüketilmeli. Doğal yağlar ile tırnaklara masaj yapılabilir ve bu sayede tırnaklar güçlendirilerek bununla birlikte badem yağı da kullanılabilir. Tırnak sararmaları kalitesiz aseton ve oje kullanımından kaynaklanıyor da olabilir. Oje ve aseton seçimlerinde dikkatli olunmalıdır. Tırnak sararması için alternatif olarak limon sürüldükten sonra pamuk oksijenli suya batırılarak tırnak beyazlatılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ