Evde Islak Mendilinizi Kendiniz Yapabilirsiniz

Evde Islak Mendilinizi Kendiniz Yapabilirsiniz

   Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için hazır olarak alınan ıslak mendiller ciltleri için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Teni alerji olabilir veya isilik gibi sorunlar yaratabilir. Kimyasal madde içeren ıslak mendiller bebeğinizin cildi için iyi gelmeyebilir. Her ebeveyn bebekleri için en iyisini en doğrusunu istemektedir.

evde-islak-mendilinizi-kendiniz-yapabilirsiniz-5

Bu yüzden kimyasal içeren ürünleri kullanmak yerine kendi ıslak mendilinizi kendiniz yapabilirsiniz. Yapımı oldukça basit ve kullanımı oldukça pratik olan bu uygulamayı her bayan evinde rahatlıkla yapabilir.

evde-islak-mendilinizi-kendiniz-yapabilirsiniz-4

  Evde ıslak mendili yapımı için gerekli olan malzemeler ise 20 adet kağıt havlu, yarım su bardağı sıcak su, 2 yemek kaşığı bebek yağı, 1 yemek kaşığı bebek şampuanı bu uygulama için gerekli olan malzemeleri içermektedir. İlk olarak 20 adet peçeteyi ikili olarak katlayınız.

evde-islak-mendilinizi-kendiniz-yapabilirsiniz-3

Hazırladığınız havlu kağıtları bir kabın içerisinde toplayıp, üst üste koyunuz. Bir fincan içine sıcak suyu koyduktan sonra önce şampuanı daha sonra ise bebek yağını ekleyip iyice karıştırınız. Daha sonra yapmış olduğunuz karışımı ağır ağır peçetelerin üzerinde gezdirin ve hepsini dökünüz.

evde-islak-mendilinizi-kendiniz-yapabilirsiniz-2

Ev yapımı ıslak mendil kullanıma hazırdır. Bu yapmış olduğunuz mendiller bittikçe yerine yenilerini yapabilirsiniz. Yapımı oldukça basit ve pratik olan bu uygulamayı rahatlıkla sizde evinizde bebeğiniz için yapabilirsiniz. Rahatlıkla ve güvenle çocuklarınız için kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın iyiliği ve sağlığı için kimyasal içeren ürünlerden olabildiğince uzak durmanız da fayda var.

evde-islak-mendilinizi-kendiniz-yapabilirsiniz-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Isimsiz dedi ki:

    Yahu bebek şampuanını bebek kremini dökünce yine zaten kimyasallı oldu. Ne anladım bu işten.

BİR YORUM YAZ