Canım Anne

Evde Kaş Alma Nasıl Olur? Evde Kaş Alma Püf Noktaları

Evde Kaş Alma Nasıl Olur? Evde Kaş Alma Püf Noktaları

Evde kaş alma nasıl olur? Kaşlarımız, yüzümüze ve bakışımıza anlam katan bölgedir. Kaşların şekli yüzün mimiklerini de belirler. Kaş almak bu nedenle kadınlar için önemlidir. Kaş alırken yapılan hatalar bazen istenmeyen sonuçlar doğurur. Kaşlarımızı genellikle kuaföre giderek güzellik uzmanlarına aldırırız. Ancak bu dönemde bilindiği gibi kuaförler kapalı. Evde kaş alma nasıl olur diye merak edenlerin sayısının artacağını düşünerek bu yazımızı yayınlıyoruz. Kolay kaş alma yöntemleri ve kaş almanın püf noktaları aşağıdadır.

Evde Kaş Alma

Evde Kaş Alma Sırasında Dikkat Edilecekler

Kaşlarınızın şeklini bozmadan evde kaş alma yöntemlerini merak mı ediyorsunuz? Öncelikle belirtmemiz gereken bu işlem sırasında çok dikkatli olmanız gerektiğidir. Her yüz şekline uygun olan kaş şekli değişiktir. Bunu kendiniz belirleyebileceğiniz gibi daha önce kuaförünüzle birlikte de karar vermiş olabilirsiniz. Aslında kadınlar kendi kaşlarını almanın, bir başkasının kaşını almaktan daha kolay olduğunu düşünür. Ama durum hiç de öyle değildir. Eğer evde kaş alma konusunda uzman değilseniz yapacağınız en küçük bir hata bütün ifadenizin değişmesine ve kaşlarınızın şeklinin bozulmasına yol açar. Evde kaş nasıl alınır? Kolay kaş alma yöntemleri nelerdir? İşte cevabı…

Evde Nasıl Kaş Alınır

Evde Kaş Alma Püf Noktaları

  • Evde kaş alma püf noktaları arasında en önemlisi kaşları almak için en doğru zamanın duş aldıktan sonra olduğudur. Duştan sonra kıl kökleri yumuşar, daha kolay çekilir ve daha az acır.
  • Evde kaş almak için cımbız, ayna ve kaş tarağı gereklidir.
  • Kaş tarağıyla kaşlarınızı aşağı ve yukarı doğru tarayarak kontrol edin. Kaşların uzayan bölümlerini bu şekilde tespit edebilirsiniz.
  • Kaşlarınızı almaya göz kapağınızın üzerindeki bölgeden başlamalısınız.
  • Daha sonra yavaş yavaş ve kontrollü bir şekilde yukarıya doğru çıkabilirsiniz.
  • Kaş şeklinize uymayan ve fazla uzamış kaşlarınızı uçlarından kesebilirsiniz.
  • Bir kaşınızı yanlışlıkla çok alırsanız diğerini de ona benzetmek için aynı şekle sokmaya çalışmayın. Bir uzmanın düzeltmesini bekleyin.
  • Kaşlar sürekli alınmaz. Her gün kaşlarınızla oynamak, birkaç kıl almak kıl köklerinizi öldürür.
  • Kaşlarınızın daha kalın görünmesini istiyorsanız ve iki kaşınızın ortası açıksa uçlarından biraz keserek kalın kaşlara sahip olabilirsiniz. Seyrek kaşlı olanlar bu uygulamayı yapmamalıdır.

Burun Yağlanması Neden Olur? Nasıl Geçer? Adlı konumuzu da okumanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ