Evde Nasıl Vakit Geçirilir? Evde Vakit Geçirmek

Evde nasıl vakit geçirilir? Dünya ve Türkiye’de yaşanmakta olan koronavirüs salgını ile ilgili uyarılar tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizde de vakaların görülmeye başladığı koronavirüsten korunmanın yollarının başında evde kalmak, gerekmedikçe dışarı çıkmamak geliyor. Evde vakit geçirmek bu noktada önem taşıyor. Kalabalık ortamlardan uzak durarak virüs bulaşmasını ve virüsün yayılmasını önlemek için başvurulan bu yöntem Türkiye genelinde milyonlarca kişi tarafından uygulanıyor. Uzmanlar ve devlet yetkilileri tarafından yapılan uyarılar son zamanlarda sıklaştı. Uyarıları dikkate alarak evinde kalan kişilerin sayısının da hayli fazla olduğu biliniyor. Koronavirüsten Korunmak için Neler Yapmalı? Konulu yazımız pek çok kişi tarafından okundu.

Evde Zaman Geçirmek

Evde Vakit Geçirmek Neden Önemli?

Bu süreçte evde vakit geçirmek önemli… Çünkü koronavirüsün yayılma hızı dünya genelinde çok fazla. Evde kaldığımız süre boyunca hem kendimizi, hem sevdiklerimizi, hem de tanımadığımız diğer insanları korumuş oluyoruz. Özellikle yaşlıların bu süreçte daha fazla kendisini koruması gerekiyor. Kalabalık ortamların azaltılması amacıyla devlet yetkileri tarafından bir düzü önlem alınmaya devam ediliyor. Zorunlu ihtiyaçlar halinde evden dışarı çıkmamak gerekiyor. Evde nasıl vakit geçirilir? Diye merak edenler yazımızdan fikir edinebilirler.

Evde Nasıl Vakit Geçirilir

Evde Zaman Geçirmek için Neler Yapılabilir?

Tam da bu noktada evde nasıl vakit geçirilir diye merak ediliyor. Evde daha uzunca bir süre kalmamız gerektiği düşünülürse keyifli vakit geçirmek için kendimizce yollar bulmak en doğrusu gibi görünüyor. Yüzlerce çalışan da işini bir süreliğine evden takip edecek. İşte sizler için derlediğimiz evde vakit geçirmek ile ilgili yöntemlerden bazıları…

Evde Vakit Geçirmek
 • Sosyal medyadan olabildiğince uzak durun. Haber izleyebilirsiniz, ancak daha kaliteli zaman geçirmek ve asılsız paylaşımları okuyup depresyona girmemek adına cep telefonlarınızı günün büyük bir kısmında elinize almamanızda fayda var.
 • Belki de uzun süredir yapmayı planladığınız düzenli sporun zamanı şimdidir. Gün içinde vaktiniz çok olacağından evde zaman geçirmek için minik egzersizler yapabilir, sağlıklı yaşam için bir adım atabilirsiniz.
 • Anne babalar iş yoğunluğundan dolayı genellikle çocuklarına çok vakit ayıramazlar. Bu süreci evde ailecek oyun oynamak, sohbet etmek, çeşitli aktiviteler yapmak şeklinde değerlendirebilirsiniz.
 • Yemek yapmak stresi azaltır. Sevdikleriniz için mutfağa girebilir, sevdikleri yemekleri yapabilir, sofralarınızı şenlendirebilirsiniz. Beş çaylarınız için nefis kurabiyeler yapmak da hiç fena fikir değil… Yemek Tarifleri kategorimizdeki binlerce kolay yemek tarifi size yol gösterecektir.
 • Çalışma yoğunluğunuzda dolayı az uyumaktan şu ana kadar şikayet ettiyseniz işte fırsat… sabahları geç kalkabilir, gün içinde küçük şekerlemeler yapabilirsiniz.
 • Bahçeli bir evde oturuyorsanız hava almak için bahçeye veya balkona çıkmayı da ihmal etmeyin.
 • Uzun zamandır izlemek istediğiniz filmleri listeleyin ve izlemeye başlayın.
 • Puzzle yapın, yağlı boya veya kara kalem deneyin…
 • Örgü örmek de bu süreçte sizi rahatlatacak hem de daha verimli olmanızı sağlayacaktır. Sitemizdeki sayfaları ziyaret ederek kolay tığ işi örgüler ve diğer pek çok modele ulaşabilirsiniz.
 • Bahar ayları geliyor. Evde vakit geçirmek için kaldığınız süre boyunca epeydir ertelediğiniz temizlik işlerinize zaman ayırabilirsiniz. Çekmecelerinizi düzenleyebilir, bazaların altını temizleyebilir, yorganlarınızı havalandırabilirsiniz.
 • Evde uzun zamandır bekleyen tamirat işlerini bu arada halledebilirsiniz. Aile bireylerini de bu tamirata dahil edin, yardım isteyin ve keyifli zaman geçirin.
 • İşte size kitap okumak için bol bol zaman… Kenarda okumanızı bekleyen kitaplarınız varsa şimdi tam zamanı…
Evde Nasıl Zaman Geçirilir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ