Evinizin Daha Büyük Görünmesini Sağlayacak Tüyolar

Küçük bir eve sahipseniz basit hileler ile evinizi olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Evinizin daha ferah ve geniş görünmesini sağlayacak tüyoları sizler için derledik.

Çoğu kişinin evi genelde küçük ve kendine yetecek kadardır. Türkiye’de ki ev fiyatları ele alındığında zaten geniş bir ev almanın neredeyse imkansız olduğunu fark edebilirsiniz. Küçük evleri basit hileler ile daha ferah bir mekana çevirebilirsiniz. Evinizde yapacağınız ufak tefek değişimler, eklemeler, çıkarmalar ve eve göre mobilya seçimi evinizin bir anda dar havasını ortadan kaldıracaktır.

Evinizin Daha Büyük Görünmesini Sağlayacak Tüyolar

  • Küçük evleri büyük göstermek için en önemli araç aynadır. Evinizin duvarlarının belli kısımlarına ayna ekleyip yansıma hilesi ile daha geniş bir mekan elde edebilirsiniz. Yatak odanızda veya salonda aynaları bolca değerlendirebilirsiniz.
  • Duvarınızın renginde raflar kullanılın. Duvar rengi ile raf renginin aynı olması göz yanılması yapacaktır. Hem eşyalarınızı depolama alanı yaratmış olacaksınız hem de evinizi raflar ile olduğundan daha geniş göstermiş olacaksınız.
  • Evinizde açık renklerin hakim olduğu bir dekorasyon yaratın. Özellikle beyaz dolaplar, beyaz mobilyalar yada beyaz duvarlar kullanabilirsiniz. Beyaz olan her yerde ferahlık hissi vardır. Beyaz evinizin olduğundan daha büyük ve yalın görünmesine neden olacaktır.
  • Evinize uygun mobilyalar seçmeye özen gösterin. Örneğin küçük bir salonunuz var ise gidip avangard mobilyalar seçerseniz o mobilyalar odaya zorla sığacaktır. Ayrıca oda iyice küçülecektir. Bunun yerine eviniz gibi küçük, minimal ve spor olan mobilyaları seçmeye özen gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ