Canım Anne

Evinizin Daha Temiz Görünmesini Sağlayacak Öneriler

Evinizin Daha Temiz Görünmesini Sağlayacak Öneriler

Evinizi sürekli temizlemenize rağmen temiz görünmüyor ise aşağıdan yer alan önerilere mutlaka bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Ev temizliği kadınların sürekli yaptığı bir rutin haline gelmiştir. Kalabalık evlerde temizlik daha sık yapılmaktadır. Bazı evlerde ise ne kadar temizlik yapılırsa yapılsın istenildiği gibi tertemiz ve pırıl pırıl bir görünüm ortaya çıkmaz. Evinizin daha temiz görünmesini sağlayacak, etkili, pratik önerilerini sizler için derledik. Aşağıdan madde madde olarak okuyabilirsiniz.

Evinizin Daha Temiz Görünmesini Sağlayacak Öneriler

  • Süpürge makinenizin ucu her yere erişemiyorsa ucuna rulo peçetelerin yuvarlar karton kısmını geçirip erişemeyeceğiniz yerlere erişebilirsiniz. Bu sayede köşe bucak temizlik yapabilirsiniz.
  • Evinizde yer alan eskidiği için ne kadar temizleseniz de temiz görünmeyen deri koltukları parlatmak, yepyeni bir hale getirmek için ayakkabı cilası kullanabilirsiniz. Ayakkabı cilası ile deri koltuklarınızı ovalayıp yeni ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Halılarınızdaki kalıcı ve inatçı lekeleri yok etmek için buz küplerini o alana koyun. Bir süre bekletin. Hem oluşan ezilmeler düzelecek hem de lekeler temizlenecektir.
  • Mutfak dolaplarında yer alan yağ lekeleri inatçı lekelerin başında gelmektedir. Yağ lekelerini çıkarmak için hindistan cevizi yağı ve kabartma tozunu karıştırın. Daha sonra ise eski bir diş fırçası ile bu karışımı alıp yağ lekelerini fırçalayın. Bu şekilde tertemiz dolaplarınız olacaktır.
  • Halınızda ki yağ veya diğer zorlu lekeleri çıkarmak için bir diğer yöntem de bulaşık makinesi parlatıcısıdır. Bulaşık parlatıcısını leke üzerine döküp bekleyin ve sonra ovalayın. Lekeden iz kalmayacaktır.

Sitemizde yer alan diğer pratik bilgileri de göz atabilir ve evinizde bu yöntemleri kullanabilirsiniz.Sizin de evinizde deneyip memnun kaldığınız pratik temizlik yöntemleri var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ