Klozetin Dibindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Klozetin Dibindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Özellikle kalabalık evlerde çok fazla kirlenen klozetin dibindeki lekeler nasıl temizlenir aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Klozet temiz tutulması gereken hijyenin çok önemli olduğu bir alandır. Kalabalık evlerde klozeti birden fazla kişi kullandığı için çok sık kullanılır. Buda çok sık temizlenip hijyenin sağlanmasını getirir. Her ne kadar günlük olarak temizlesek de klozetin dibindeki lekeler zorlu kısımlardır. Klozetin dibinde yer alan zorlu ve inatçı lekeleri temizleyip, klozeti tamamen hijyenik yapmak için aşağıda yer alan etkili yöntemlere göz atabilirsiniz.

Klozetin Dibindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

  • Bir şişe sirkeyi direk olarak sprey şişesinin içerisine koyun. Daha sonra ise klozetin dibine, köşesine püskürtün. Sirke tüm lekeleri çıkartıp klozetin dezenfekte olmasını sağlayacaktır. Sifonu çektiğinizde sirkenin lekeleri nasıl çıkardığını siz de anında göreceksiniz.
  • Bir şişe içerisinde limon suyunu ve karbonatı karıştırıp klozeti temizleyebilirsiniz.
  • Asitli içeceklerden biri olan kola da leke çıkarıcı özelliğe sahiptir. Kolayı klozetin her yerine dip bucak dökün. Daha sonra ise iyice fırçalayın. Tüm lekeler temizlenecektir.
  • Klozeti en az iki haftada bir çamaşır suyu ile dip bucak temizleyin. Evde kimse yokken her yerine çamaşır suyu döküp bekletin. İyice kirler yumuşayınca fırça ile temizleyin.
  • Sirke ve karbonatı da karıştırıp klozet temizliğinde kullanabilirsiniz.
  • Hidrojen peroksit ve kabartma tozunu karıştırıp da etkili bir klozet temizleyici elde edebilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer pratik bilgileri de göz atabilir ve evinizde bu yöntemleri kullanabilirsiniz.Sizin de evinizde deneyip memnun kaldığınız pratik temizlik yöntemleri var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ