Fiyonklu iki şiş patik yapılışı

Fiyonklu iki şiş patik yapılışı

Fiyonklu iki şiş patik yapılışı oldukça kolay günlük kullanım için tercih edebileceğiniz patik modelidir. Renk uyumuna dikkat eden hanımlarımız istedikleri renk ip tercih edebilirler. Detaylı video anlatımlı olarak örgü sevenlerin beğenisine sunuyoruz.

Çeyizlerde patik modelleri oldukça tercihler arasında yer almaktadır. Nişan bohçalarında mutlaka yer almaktadır. Dünden bugüne patik modelleri yapılmaktadır. Farklı modeller ve farklı tekniği ile örgü sevenlerin en çok ördüğü el işleri arasın da yer almaya devam etmektedir. En yeni ve güzel modeller için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Fiyonklu iki şiş patik yapılışı

Fiyonklu iki şiş patik modeli

Malzemeler

İki renk patik ipi,

İpe uygun iki şiş

Süsleme için lif ipi

Makas

Yapımı: Patik için haroşa tekniği

Süsleme için tırabzan

Yapılışı 20 ilmek başlayıp üstünü 1 sıra örülür İki renk kullandığımız için bir sıra bir renk ten bir sıra diğer renk ten örülür ve örerken her iki taraftan da renk değişince (yeni renge geçince) artırma yapılır. Her iki renk te 7 şer sıra toplam 14 sıra örülür. Ana renkten artırma yapmadan bir sıra örülür. Bide eğer ayak numarası küçük yada büyük ise sayılar değişebilir.

Artırmayı fazla yada eksik yapabilirsiniz. Bu patik sayısı 36 ve 37 ayak numarasına uygundur. İlmekler ikiye ayrılır ve iki yarı bir örülür diğer yarı da bir örülür bu patikte her iki yanda 23 ilmek 25 sıra örüldü. Ardından iki şiş ile kesme yapılır bu model de tığ ile kesim yapıldı. Dikişsiz bir model olarak bitirildi. Süsleme için lif ipiyle bir fiyonk yapıldı isteğe bağlı dikip tutturabilirsiniz. Detaylı yapımı için video anlatımı izleyebilirsiniz. Kolay gelsin..

Patik modelleri, örgü patik yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Fiyonklu iki şiş patik yapılışı

SOSYETE FİYONK DİKİŞSİZ PATİK MODELİ/Dikişsiz iki şiş patik/(Kolay Lif Modeli)

#örgülifmodeli #kolaylifmodeli #örgümodeli #patikmodeli merhabalar arkadaşlar PEMBELİ ÖRGÜLER KANALIMA HOŞ GELDİNİZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ