Geri Dönüşümle Yapabileceğiniz Aksesuarlar

Geri Dönüşümle Yapabileceğiniz Aksesuarlar

Geri Dönüşümle Yapabileceğiniz Aksesuarlar

Eviniz için seçtiğiniz eşyalar, mobilyalar, perdeler, halılar kadar evinizin şıklığını tamamlayan aksesuarlarda önemlidir. Bu yüzden eğer göz kamaştırıcı ve şık bir eve sahip olmak istiyorsanız eşyalarınızı seçerken ki özeninizi aksesuar seçiminde veya yapımında da göstermelisiniz. Ev dekorunuzu tamamlayacak olan aksesuar ve dekoratif eşyalarınızı hazır olarak alabileceğiniz gibi evde kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Kullanılmayan veya patlayan ampullerinizi, boş soda şişelerini değerlendirerek hem geri dönüşüm yapmış olur, hem de ev dekorunuza el emeği bir ürün eklemiş olursunuz. Geri dönüşümle yapabileceğiniz aksesuarlar arasından bazıları ise şunlardır;

  • Boş soda şişelerini atmak yerine onları şık vazolara dönüştürebilirsiniz. Boş soda şişesinin dışını halat iple kaplayabilir veya penye ipten örgü örebilirsiniz. İçine koyacağınız rengarenk çiçeklerle eviniz için harika bir aksesuar elde edebilirsiniz.
  •  Boş süt şişelerini de aynı yöntemleri kullanarak şık vazolara dönüştürebilirsiniz.
  • Evde kullanmadığınız kavanozları atmak yerine içine led ampul yerleştirerek avize gibi kullanabilirsiniz.
  • Patlayan ve atmak için sırasını bekleyen ampullerinizi de değerlendirebilirsiniz. Pense ile içindeki parçalarını kesip çıkarınız. Ardından içine ister kurumuş gül yaprakları koyabilir, dilerseniz de canlı gülleri koyabilirsiniz.
  • Çizilen bardaklarınızı atmak yerine cam boya ile boyayabilirsiniz. Ardından içine renkli mumlar yerleştirerek evinizin istediğiniz köşesine koyarak sergileyebilirsiniz. Her zaman için el emeği verilerek yapılan parçalar hazır olarak alınanlardan çok daha fazla kıymetlidir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ