Göz Bozukluğuna Neden Olan 4 Etken

Göz Bozukluğuna Neden Olan 4 Etken

Ağrı, yanma, kızarıklık gibi sorunlar ile kendini gösteren göz sendromları daha çok çalışan kişilerde görülmektedir. Hafife alınarak tedavi edilmediği takdirde ilerler ve görme kaybına sebep olabilir. Göz bozukluklarını en çok etkileyen 4 etken bulunmaktadır. Bunları sizler için araştırıp bir araya getirdik. Bu etkenlere dikkat ederek göz sağlığınızı önemli ölçüde koruyabilirsiniz.

goz-bozukluguna-neden-olan-4-etken

Göz bozukluğuna neden olan 4 etken aşağıdaki gibidir:

  1. Bilgisayar kullanımı: Bilgisayar ekranına ne kadar yakın olursanız göz sağlığınızı o kadar çok olumsuz yönde etkilemiş olursunuz. Çok fazla yakın olduğunuzda göz çok daha fazla enerji harcamak zorunda kalır ve bir süre sonra gözde yanma, batma, kızarıklık gibi sorunlar oluşmaya başlar. Bilgisayar ile aranızda 40 ile 70 cm arasında mesafe olmalıdır. Aynı zamanda bilgisayar göz hizanızın 20 cm altında olmalıdır. Bir noktaya uzun süre odaklanma da göz sağlığını olumsuz etkiler. Bunun için sürekli bilgisayar başında çalışıyorsanız her 45 dakika da bir 5 dakika gözlerinizi dinlendirmenizde fayda var.

goz-bozukluguna-neden-olan-4-etken

  1. Yetersiz aydınlatma: Bulunulan yer ne kadar karanlık ise gözler de görebilmek için o kadar çok çaba sarf eder ve yorulur. Bunun için aydınlatma önemlidir. Yeterli seviyede olmalıdır. Aksi halde göz sağlığınızı olumsuz yönde etkiler.
  2. Klimalar
  3. Bulaşıcı olan göz hastalıkları: Arpacık gibi bazı göz enfeksiyonları geçici, bulaşıcı özellik taşımaktadır. Göz sağlığınız için hijyene dikkat etmelisiniz.

goz-bozukluguna-neden-olan-4-etken

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ