Canım Anne

Göz Nezlesi Nasıl Geçer? – Göz Nezlesi Tedavisi

Göz Nezlesi Nasıl Geçer? – Göz Nezlesi Tedavisi

Göz nezlesi tedavisi nasıl olur? Göz nezlesine ne iyi gelir? Göz nezlesi nasıl geçer? Göz nezlesi, gözün dış bölümünde bulunan konjunktiva tabakasının iltihaplanmasıdır. Bu tabaka gözün dış etkenlerden korunmasını sağlar. Göz nezlesi bakteriyel bir rahatsızlıktır. Göz kendini mikrop ve bakterilere karşı koruyamaz hale gelir. Bu durumda gözde tahriş olma hali, kızarıklık, sulanma, şişme, yanma, çapaklanma, ağrı, gözün içinde kum varmış hissi  ve kaşıntı meydana gelir. Göz nezlesi her iki gözde olabileceği gibi tek gözde de olur. Göz nezlesi tedavisi doğal yöntemler pek çok kişi tarafından merak edilir. Canimanne.com tarafından yayınlanan Bağışıklık Nasıl Güçlenir? Bağışıklık Güçlendirmek konulu yazımızı da okumalısınız.

Göz Nezlesi Nasıl Geçer

Göz Nezlesi Nasıl Geçer?

Göz nezlesi nasıl geçer sorusu evde uygulanacak bazı yöntemlerle cevaplanabilir. Göz nezlesi belirtileri ortaya çıktığında bir göz doktoruna gitmekte fayda vardır. Göz nezlesi tedavisi 5 ile 7 gün arasında sürer. Belirtiler ortadan kalksa bile tedaviye 1 hafta devam etmek gerekir. Bebeklerde göz nezlesi de viral veya bakteriyel sebeplere dayanabilir. Bebek ve çocuklarda göz nezlesi belirtileri rastlanması halinde vakit kaybetmeden doktora götürülmelidir.

Göz Nezlesi Tedavisi

Evde Göz Nezlesi Tedavisi

Evde bazı yöntemlerle göz nezlesi tedavisi yapmak mümkündür. Göz nezlesi nasıl geçer sorusuna da cevap olan bu yöntemler aşağıda sıralanmıştır.

  • Bir miktar bal, süt veya suyla karıştırılır. Göz kapaklarına bir pamuk yardımıyla sürülür. Bu işlem günlük olarak birkaç defa uygulanır.
  • Gözlerde oluşan şişlik, gözaltı morlukları gibi sorunlar iyi gelen patates göz nezlesi tedavisi konusunda da karşımıza çıkar. Gözlerin üzerine sabah ve akşam çiğ patates kapatılarak bir süre beklenir.
  • Demlenmiş ve ılık halde olan siyah çay göz nezlesine iyi gelir. Pamuk yardımıyla göz kapaklarına uygulanmalıdır.  
  • Göz nezlesi tedavisi İbrahim Saraçoğlu tarafından yapılan elma sirkesi önerisiyle de yapılabilir. 1 tatlı kaşığı su, 2 çay kaşığı elma sirkesiyle karıştırılır ve günde 3 kez gözlere uygulanır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ