Gözaltı Morluklarına Çözüm Önerileri

Gözaltı morlukları aşırı stres, yorgunluk, uykusuzluk gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Yok olması için birçok çözüm olduğu gibi doğal çözüm yolları da mevcuttur. Gözaltı morluklarınızı makyaj ile kapatmaya çalışsanız da hem cildinize zarar vermiş olacak hem de kalıcı bir çözüme ulaşmamış olacaksınız. Bunun için doğal çözüm yollarına, bitkisel çözümlere başvurmanız en doğrusu olacaktır. Hem cildinize zarar vermeyecek hem de kalıcı bir çözüme ulaşmış olacaksınız.

gozalti-morluklarina-cozum-onerileri-5

Gözaltı morluklarından kurtulma yolları:

. Gözaltı morluklarından kurtulmak istiyorsanız düzenli ve doğru beslenmelisiniz. Gözaltı morlukları vücuttaki toksinlerin birikmesinden meydana gelmektedir. Bu yüzden sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklarınızdan uzak durmanız gerekmektedir. Sabah kahvaltılarınızı düzenli olarak yaptığınız gibi düzenli ve sağlıklı beslenmeye de dikkat etmelisiniz.

gozalti-morluklarina-cozum-onerileri-4

. Düzenli olarak günde en az 2 litre su tüketmelisiniz. Su vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olacak aynı zamanda cildinizin genç kalmasını sağlayacaktır. Bu yüzden susuz kalmamaya ve düzenli su içmeye dikkat etmenizi öneririz.

. Sallama çay poşetlerini asla atmayınız. Çay gözaltı morluklarına çok iyi gelmektedir. 10-15 dakika bekletirseniz etkili olduğunu göreceksiniz.

gozalti-morluklarina-cozum-onerileri-3

. Göz bölgenize fazla makyaj yapmaktan kaçınmanız iyi olacaktır. Cildinizin hava almasını sağlamalısınız. Bunun içinde sık makyaj yapmaktan kaçınmanız en doğrusudur. Nemlendirici kullanarak göz çevrenize iyice yedirmeniz de gözaltı morluklarını azaltacaktır.

gozalti-morluklarina-cozum-onerileri-2

. Gözaltı morluğu olan kişiler bol sebze ve meyve tüketimine dikkat etmelidir. Özellikle de E ve C vitamini yüksek besinler tüketirseniz gözaltı morluklarınızın azaldığını veya yok olduğunu göreceksiniz.

. Gözaltı morluğuna en iyi gelen sebzeler patates ve salatalıktır. Patates ve salatalığı göz altınıza ve çevresine koyup 10-15 dakika beklerseniz gözaltı morluklarınızın azaldığını göreceksiniz.

gozalti-morluklarina-cozum-onerileri-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ