Canım Anne

Gözün İyi Görmesini Sağlayan Yiyecekler

Gözün İyi Görmesini Sağlayan Yiyecekler

Yaşam için oldukça önemli bir organımız olan gözlerimizin sağlığını yediğimiz yiyecekler ile arttırabiliriz. Göz bozukluklarının ve rahatsızlıklarının önüne geçmek için düzenli tüketmeniz gereken yiyecekleri sizler için derledik.

Gözler birçok hastalıktan etkilenebilen, kullanılan çoğu ilacın yan etkisini yaşayabilen hassas organlardır. Gözlerimizin ömür boyu iyi görmesi ve sağlıklı kalması için rutin olarak bazı yiyecekleri tüketebilirsiniz. Gözlerde yaş ilerledikçe görme kayıpları yaşanabilir. Herkeste yaşanan göz sorunları farklıdır. Bazı kişiler uzağı göremez, bazı kişiler yakını görememe sorunları yaşar. Yaş ilerledikçe göz sağlığında azalmalar meydana gelmemesi için tüketmeniz gereken yiyecekleri sizler için derledik.

Gözün İyi Görmesini Sağlayan Yiyecekler

  • Herkes tarafından oldukça bilinen göze iyi gelen yiyeceklerden biri olan havuç içerisinde yer alan A vitamini sayesinde göz sağlığını korumaktadır. Havucu mevsiminde sıkça tüketmek özellikle de çocuklar tüketimini arttırmak gerekiyor.
  • Çoğu kişi tadını sevmese de içerisinde bulunan C vitamini sayesinde ıspanak göz sağlığını korumaktadır. Ispanak sevmeyenler yoğurt ile tadını bastırıp tüketebilir.
  • Yumurta bol protein içeriği ve omega-3 kaynağı ile özellikle çocukların gelişme aşamasından itibaren tüketilmesi gereken bir yiyecektir.
  • Kış aylarının gözdesi olan C vitamini deposu portakal da göz sağlığını koruyan yiyecekler arasında yer almaktadır.
  • Karadeniz bölgesinde oldukça fazla tüketilen karalahana içerisinde yer alan lutein ve zeaxathin maddeleri sayesinde gözlerin daha iyi görmesini, göz sorunu yaşayanlarda iyileştirme ve koruma sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi