Halıda Oluşan Saç Boyası Lekelerini Çıkarmak İçin Pratik Yöntemler

Halıda Oluşan Saç Boyası Lekelerini Çıkarmak İçin Pratik Yöntemler

Halıda Oluşan Saç Boyası Lekelerini Çıkarmak İçin Pratik Yöntemler

Halıda oluşan saç boyası lekelerini çıkarmak için pratik yöntemler ev hanımlarını evde yaptığı bir eylem, saç boyamak, ve sonuç olarak bazen kıyafetler ve halılarda istenmeyen sorunlarla sık sık karşılaşa biliyoruz.

Saç boyasını evde yapıyorsak bu işlemi banyoda yapmak daha sağlıklı olacaktır, bazen oda yapıyoruz ister istemez halımıza dökülen sıçrayan saç boyası ile karşılaşıyoruz. Daha tedbirli olmak için önlem almakta fayda var. Yere sıvı geçirmeyen bir bez, örtü yaymak en sağlıklısı, bu işlemler yapılmamışsa ve halımızda lekeler varsa nasıl çıkarta biliriz ve pratik yöntemleri nelerdir.

Halıdaki saç boyası lekesi nasıl çıkar

Halınızda ki saç boyası lekeleri çıkarma yöntemleri nasıl yapılmalı hangi ürünler kullanılmalı, Dökülen saç boyasına anında müdahale gerekmektedir sonrası daha inatçı zor lekeler olacaktır.

İhtiyacımız olacak gerekli malzemeler

• Beyaz sirke kullanımı

• Aseton

• Amonyak

• Bulaşık süngeri

• Sıvı bulaşık deterjanı

• Yumuşak bez kullnımı

• Ilık su

• Hidrojen peroksit

Saç boyası

Halımızdan saç boyasını bu tür malzemelerle çıkarmak mümkün olacaktır.

√ Bulaşık deterjanı ile güzel bir sıvı hazırlaya biliriz. Bir kaşık kadar sıvı bulaşık deterjanı, beyaz sirke ve ılık su karışımı ile halımızda ki lekelere bezimi karışıma batırarak içten dışa doğru uygulayalım. Leke çıkana kadar uygulayalım.

√ Devamında soğuk su ile sünger yardımı ile bastırarak tampon şeklinde uygulayarak iyice karışımı temizleyelim.

√ Lekemiz kaldıysa aseton uygulaması yapabiliriz.

√ Diğer bir çözüm ise bulaşık deterjanı ve amonyak kullanımı olacaktır, 1 çay kaşığı sıvı deterjan ve 1 çorba kaşığı amonyak ve ılık su bez yardımı ile boyalı bölgeye uygulaya bilirsiniz. Yarım saat bekletmekte fayda var kuruması için sünger yardımı ile arda ıslatın. Ve süngerle durulayın ve havalandırın kurumaya bırakın.

√ Hepsini uyguladıktan sonra çıkmayan lekeniz varsa son olarak hidrojen peroksit kullanımı devreye giriyor damla olarak lekenin üzerine dökelim bir gün bekletip sonrasında uygun halı şampuanı ile halımızı yıkayalım.

 

Halıda Oluşan Saç Boyası Lekelerini Çıkarmak İçin Pratik Yöntemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ