Hamilelikte Miyom Belirtileri Nelerdir? Miyom Bitkisel Tedavi

Hamilelikte Miyom Belirtileri Nelerdir? Miyom Bitkisel Tedavi

Kadınların çoğu yaşamlarının herhangi bir bölümünde miyom problemi ile karşı karşıya kalırlar. Hamilelikte miyom oluşumu da sıkça görülen sağlık sorunlarından biridir. Miyom en kısa anlatımıyla rahimin içinde oluşan tümörler olarak açıklanır. Miyomlar genellikle iyi huyludurlar, ancak kötü huylu miyomlara rastlandığı da görülür. Yapılan araştırmalar her 100 kadından 8’inin hamilelikte miyom belirtileri ve sorunu ile karşılaştığını ortaya koymaktadır. Canimanne.com kadınların sağlık sorunları ile ilgili içerikler yayınlamaya devam etmektedir. Magnezyum Eksikliği Nedir? Hamilelikte Magnezyum konulu yazımız da bunlardan biridir.

Hamilelikte Miyom Belirtileri

Hamilelikte miyom anne adayları için can sıkıcı durumlardan biridir. Hamilelikte miyom belirtileri genellikle ortaya çıkmaz. Ancak bazı durumlarda aşağıda sıraladığımız belirtileri de görmek mümkündür.

  • Bacaklarda ağrı
  • Sırt ağrıları
  • İdrar yaparken ağrı
  • Vajinal kanama
  • Kabızlık sorunu
  • Normalden daha sık idrara çıkma
  • Ağrılı cinsel birliktelik
  • Hamile kalmadan önceki adet dönemlerinde kanamanın çok ve uzun süreli olması
  • Düşük yapmak

Hamilelikte Miyom Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte miyom tedavisi için mutlaka kadın hastalıkları doktorunun sürekli kontrolünde olmak gerekir. Bazı miyom oluşumlarında doktorlar hamilelik süresi boyunca yatak istirahati önerir. Miyomların ameliyatla alınması az rastlanan bir durumdur. Bunun nedeni ameliyatta farklı sorunların oluşma ihtimalinin olmasıdır. Hamilelikte miyom oluşumunda doğum genellikle sezaryenle yapılır. Sezaryen sırasında gerekirse miyomlar da alınır.

Hamilelikte Miyom Bitkisel Tedavisi

Bitkilerden oluşan bazı kürlerin miyomların erimesini y da küçülmesini sağladığı uzmanlar tarafından belirtilir. Miyom bitkisel tedavi için en çok konuşulan soğan kürüdür.

Hamilelikte miyom bitkisel tedavi edilebilmek için kabukları soyulan 1 adet soğan dörde bölünür. 2 su bardağı suda 5 dakika kadar kaynatılır. Bu bitkisel kürden günlük olarak 2 3- su bardağı içilebilir. Miyom için soğan kürü olarak bilinen bu yöntem 15 gün süreyle uygulanırken doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ