Hamilelikte Nasıl Giyinmeli?

Kadınlar zor ama tatlı dönemlerinden biri de hamilelik sürecidir. Bu dönemde iki can taşıdığımız için birçok noktaya dikkat etmeliyiz. Yediğimiz içtiğimiz besinlerden, gittiğimiz yere, giydiğimiz kıyafetlere kadar hepsine dikkat etmeliyiz. Hassas bir dönem olan hamilelik sürecini olumlu şekilde sonlandırmak için bu noktalara dikkat etmek gerekir.

hamilelikte-nasil-giyinmeli-1

  Hamilelik sürecinde giyinme şekli de bir o kadar önem taşımaktadır. Karnınız sürekli büyüdüğü için kıyafet seçimini de buna göre yapmalısınız. Son zamanlarda moda olan dar giyim, normal insanlar için bile tehdit unsuru olmaktadır. Bunun için özellikle de hamile olan bayanlar dar giyimden kaçınmalıdır.

hamilelikte-nasil-giyinmeli-4

Özellikle de hamilelik sürecinde dar elbise veya pijama seçimi oldukça hatalı bir davranış olacaktır. Mümkün olduğunca dar pantolonlardan kaçınılmalı bunun yerine hamile pijamaları, eşofmanları giyilmelidir. Rahat ve bol kıyafetler ve pijamalar hassas olduğunuz hamilelik döneminde mide bulantıları ve halsizlik yaşadığınız bu hassas dönemde sizin için çok daha iyi ve sağlıklı olacaktır.

hamilelikte-nasil-giyinmeli-3

Yaz kış pamuklu ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda kışın içinize giydiğiniz içliklerin ve çorapların aşırı dar ve sıkan bir formda olmamasına dikkat etmeniz de fayda var. İç çamaşırı seçiminde de pamuklu ürünler tercih edilmeli, vücudun hava alması ve rahat olması sağlanmalıdır. Üst çamaşır için ise dar kalıplı sutyenlerden kaçınılmalı, rahat bol kesimli sutyenler tercih edilmelidir. Bu dönemi daha rahat ve sorunsuz atlatmak için bu noktalara dikkat etmeniz de fayda vardır.

hamilelikte-nasil-giyinmeli-2

  Hamile pijama seçimi için sentetik ve naylon içeren ürünlerden kaçınılmalıdır. Pamuklu ve bol kesimli pijamaları giymeniz daha iyi olacaktır. Günümüzün en az 7 8 saatini uyuyarak geçirdiğimizi düşünürsek pijama seçimi de bir o kadar önem taşımaktadır.

hamilelikte-nasil-giyinmeli-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ