Hayıt Tohumu ile Hamile Kalınır mı? Hayıt Tohumu Kürü Tarifi!

Son yıllarda adını çokça duyduğumuz hayıt tohumu oldukça faydalı bir bitkidir. Hayıt tohumu faydaları arasında kadınların rahmini temizlemesi, cinsel gücü artırması ve hamile kalmayı daha kolay hale getirmesi konuşulur. Ayrıca göğsünün küçük olmasından şikayet eden kadınların hayıt tohumu kürü kullanması halinde göğüslerinin büyüdüğü de uzmanlar tarafından söylenir. Canimanne.com sitemizde yer alan bir diğer yazı olan Hamile Kalmak İsteyenler için Tedavi Yöntemleri de dikkatinizi çekebilir.

hayit-tohumu-kürü
Hayıt Tohumu

Hayıt Tohumu Faydaları

Hayıt tohumu kürü kadınlar tarafından merak ediliyor. Bu bitkinin faydaları dikkat çekiyor. Hayıt tohumu faydaları nelerdir? Diye merak edenler için sorunun cevabı yazının devamında…

  • Yumurtlama periyotlarının düzene girmesine yardımcı olarak hamile kalma ihtimalini yükseltir. Hormonal sorunları düzenlediği söylenir.
  • Kadınların regl dönemlerinin düzene girmesini sağlar. Kanama miktarının çok veya az olması gibi sorunlara olumlu etki eder. Regl dönemi ağrılarını azaltır. Bu dönemde her gün düzenli olarak 1 bardak hayıt tohumu çayı içenlerin regl dönemlerinin sorunsuz geçtiği uzmanlarca belirtilir.
  • Menopoz dönemindeki kadınların hayıt tohumu kürü yapması menopozun olumsuz etkilerinin aza inmesine yardım eder.
  • Regl dönemlerinde yaşanan stres, sinirli olma hali, gerginlik gibi durumlarda rahatlama sağlar.
  • Emziren annelerin süt miktarlarının artmasında hayıt tohumunun etkisinin olduğu da bilinir.
hayit-tohumu-kürü
Hayıt Tohumu Kürü

Hayıt Tohumu Kürü Tarifi

Hayıt tohumu kürü yapmak için önce 1 bardak su kaynatılır. İçine 1 tatlı kaşığı hayıt tohumu ilave edilir. Bu bitki suyun içine atmadan önce havanda dövülerek toz haline de getirilebilir. Hazırlanan hayıt tohumu çayı 15 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Sabahları yemek yemeden önce ve geceleri uyumadan önce 1 bardak hayıt tohumu çayı içilmesi önerilir. Günlük olarak 2 kez içilmesi yeterli olacaktır.

hayit-tohumu-kürü
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ