Hem Çok Kolay Hem Çok Şirin Bebek Battaniyesi

Hem Çok Kolay Hem Çok Şirin Bebek Battaniyesi

Bebeğinizin, dünyaya gözlerini açmasına az kaldıysa, anneleri anneanneleri, babaanneleri hazırlık telaşı sarar adeta! O minik bedenlerini, yumuşacık saran ve ısıtan ve her ilmeğine sevginizi katacağınız bir bebek battaniyesi mi örmek istiyorsunuz? Örgü bebek battaniye modelleri arasından hangisini öreceğinizi karar veremediyseniz, sizlere bir model tavsiye edeceğim. Hem kız hem de erkek bebekler için uygun olan bu battaniyeyi, eğer henüz bebeğinizin cinsiyetini de bilmiyorsanız bile örebilirsiniz. Battaniye de minik minik tavşanlar ve farklı farklı güzel renkler var JÜstelik yapımı da çok kolay ve tığ ile yapılıyor. Çok fazla örgü yapmayı bilmeyenlerin bile kolayca yapabileceği, şık, sevimli ve farklı bir battaniye. Gelelim yapılışını anlatmaya.

Örgü bebek battaniye modelleri içinden bu battaniyeye örmeye karar verenler için gerekli malzemeler ; 3 farklı renkte yün ve şiş. Ben koyu krem, yavruağzı ve mavi tercih ettim ancak istediğiniz renkte zevkinize uygun renklerde de yapabilirsiniz tabi ki. İlk olarak 5 zincir çekiyoruz ve kapatıyoruz ve ardından 16 tane ikili trabzan yapıyoruz . Trabzanın ne olduğunu sanırım bütün hanımlar biliyordurJ 2.sırada her ilmeğe 2 kere batarak 2’li trabzan yapıyoruz. Aynı şekilde 1 tane de daha yapıyoruz ve farklı renk yünü elimize alarak, 3 zincir çekerek sık iğneyle tutturup sekiz kafes yapıyoruz. Diğer motife geçmek için de yine 3 zincir çekiyoruz ve böylece 2 motifi birleştiriyoruz. Birleştirdiğimiz motiflerin ikinci sırasında, kafeslerden ikisine 4’er tane 2’li trabzan yapıyoruz.3.kafese 4 tane ikili trabzan yapılır ardından aynı kafese 4 tane daha ikili trabzan yapılır ve köşeyi oluştururuz. Bu şekilde yuvarlak motiflerin etrafı dönülerek kare şekline gelmesini sağlarız. Bu şekilde istediğiniz battaniye boyutu sayısında motifler yaparak birleştiriyorsunuz. Sıra geldi minik tavşanların kulaklarını ve ponponlarını yapmaya. En keyifli yerleriJ Kulaklar için 7 zincir çekiyoruz ve ilk ilmeğe sık iğne, 5 ilmeye de ikili trabzan yapıyoruz. Dönüp tekrarlıyoruz ve etrafını motif rengi ile aynı renkle çeviriyoruz. Sıra geldi ponponları yapmaya. Bunun için 1 küçük 2 tane de büyük ponpon yapmanız gerekiyor.

Battaniyenin örme işi tamamlandığında önce kulakları dikiyoruz ardından 1 küçük ponponu boyun kısmına, yani 2 motifin ortasına, 2 büyük ponponu da alt kısma ayak olarak dikiyoruz. Örgü bebek battaniye modelleri içinden kolay ve güzel bir battaniye modeli. Sevgi ile örülmüş mükemmel bir battaniye hazır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ