Hergün Düzleştirilen Saçlar

Hergün Düzleştirilen Saçlar

Saçlarınız eğer kıvırcık, kabarık veya dalgalı ise saçlarınızı zaman zaman düzleştirme gereği duyabilirsiniz. Düz saç modası hiçbir zaman geçmeyecek gibi duruyor. Hal böyle olunca bazılarımız her gün saçlarını düzleştirme gereği duyuyor. Ama saçlarımız yıpranmaya çok müsait bir yapıya sahiptir. Hava değişiminden, banyoda kullanılan suyun değişiminden, şampuan değişiminden, deniz suyundan ve nice durumdan etkilenen saçlarımızın her gün düzleştirme işlemine karşı dayanıklı olması oldukça zor.

canımanne5

Saçlarımız sürekli gördüğü düzleştirme işleminden sonra oldukça yıpranacaktır. Örneğin; saçlarımız artık eski gücünü kaybettiği için uzaması artık daha da yavaşlar, saç uçlarımızda kırıklar oluşur ve günden güne artar, canlılığını kaybettiği için mat ve bakımsız bir görünüm ortaya çıkar. Tüm bu olumsuz görünüşe rağmen tek istediğiniz saçlarınızın düz olması ise düzleştirmek için kullandığınız makinanın sizin için en iyisi olduğuna emin olmalısınız.

canımanne4

Çünkü bu saç düzleştirici makineler kendi aralarında ayrılırlar ve siz saçınız için en uygun olanını aldığınızda en azından zararınızı hafifletmiş olursunuz. Saçın dayanabileceği kadar ısıveren ve saçlarınızı kırmadan işlem yapan makineler tercihiniz olmalıdır. Düzleştirme işlemi saçlara uygulanmadan önce saçlarımızı kurutmalıyız. Çünkü ıslak saça uygulandığı anda saçlarınızdaki tahribatı arttırmış olursunuz. Kuru saçlarınıza aşırı yüksek derecede ısı vermek yerine düşük ısılarda işlem uygulamaya çalışmalıyız.

canımanne3

Saçlar her gün düzleştirildiği takdirde kepek ve kırıklara neden olurken aynı zamanda kıvırcık veya dalgalı bir saçında yapısını bozacağı için saçlar düzleştirilmeden güzel bir görünüm elde edilemez bir hal alır. Beğenmediğimiz için düzleştirdiğimiz saçlarımız geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olur ve eski halinden eser kalmaz.

canımanne2

Anlayacağınız üzere her gün düzleştirilen saçlar ileride pişmanlık duymamıza neden olur ve oluşan tahribatı ortadan kaldırmak için uzun süre yoğun bir çabaya ihtiyaç duyarız. Hepinize sağlıklı günler diliyorum!

canımanne1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ