Hızlı Ev İşi ve Temizlik Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde özellikle çalışan ve anne olan kadınların temizliğe ayıracak pek fazla zamanı kalmaz. Böyle durumlarda etkili ve hızlı temizlik yöntemlerini uygulayıp evinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Temizlik günlük hayatın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Gün içerisinde çoğumuzun temizliğe ayıracağı pek fazla vakti olmaz. Genellikle çalışan kadınların temizlik ve yemek yapma gibi bir durumu çoğu zaman bulunmamaktadır. Günlük hayatın işleyişi, çalışmak, kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılamak, bir anne iseniz çocuklarla ilgilenmek derken temizlik sürekli ertelenir. Temizliği ertelemeden kolayca yapmanızı sağlayacak ipuçlarını sizler için derledik.

Hızlı Ev İşi ve Temizlik Nasıl Yapılır?

  • Her hafta derinlemesine temizlik yapmak yerine günü birlik temizlik yapın. Evinizi her gün süpürmek yerine 2 günde bir süpürün. Tuvalet ve banyo temizliğini de aynı şekilde 2 günde bir yapabilirsiniz.
  • Bulaşıkları sürekli yıkayıp daha sonra yerleştirmek zor geliyorsa makine tamamen dolmadan çalıştırmayın.
  • Temizlik yaparken tüm ihtiyacınız olan malzemelerin elinizin hemen altında kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde olmasına özen gösterin.
  • Banyo temizlerken işinizi oldukça kolaylaştıracak tek kullanımlık temizlik bezleri kullanın. Böylelikle hızlıca mendille her yeri silip bir daha mendili temizleye gerek kalmadan hızlı bir şekilde temizliği bitirebilirsiniz.
  • Salon, oturma odası, yatak odası gibi yerlerde ilk işiniz dağınıklık yaratanları düzene koymak olsun. Yatak üzerinde eşya var ise kaldırın ve yatak örtüsünü düzeltin. Dağınıklık gidince ortam daha temiz görünecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ